آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29768

ارایه برنامه به جای گمانه زنی

بازار گمانه زنی و طرح اسامی پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان داغ است. هنوز هم عده ای در گوشه ای اسم شخص یا اشخاصی را مطرح می کنند و موضع رییس جمهور منتخب همچنان پابرجاست که از هر گونه گمانه زنی در این ارتباط خودداری شود.

علی شمیرانی

اما سوی دیگر انتخاب وزیر ارتباطات که به هر حال تا ماه‌های آینده صورت می‌پذیرد، دغدغه بخش‌های مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. به هر تقدیر تمام لابی‌ها و گمانه‌زنی‌ها برای تصدی یک منصب و به نان و نوا رسیدن عده‌ای اندک نیست؛ در این میان نگرانی‌هایی هم وجود دارد.
تجربه در کشور ما نشان می‌دهد که این روال‌ها و برنامه‌ها نیستند که بر یک سازمان حکم‌فرمایی می‌کنند؛ بلکه اشخاص با صلاحدید خود مسیر حرکت هر سازمان را تا حدود زیادی تعیین می‌کنند، اما در این میان ترسیم وضعیتی برای ارایه به وزیر منتخب می‌تواند سودمند باشد. از این رو شاید بد نباشد فعالان حوزه ICT در هر بخش به شکلی شفاف مشکلات را گردآوری و تدوین کنند. چراکه دومین و اصلی‌ترین گام بعد از انتخاب وزیر ارتباطات برنامه‌ها و میزان وفاداری ایشان به وعده‌هاست. از این رو به ویژه اصنفاف می‌توانند چالش‌ها و کاستی‌های حوزه خود را نه فقط به عنوان ارایه یک مشاوره به وزیر منتخب که به عنوان یک خواسته مطرح کنند.
اگرچه اشخاصی که احتمال می‌رود پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دریافت کنند، تاکید دارند که صحبتی با ایشان نشده است، اما به هر حال تدوین برنامه‌ها و طرح‌ها می‌تواند راهگشا باشد. پرواضح است که از وزیر منتخب نمی‌توان یک شبه انتظار برطرف کردن تمام موانع را داشت؛ اما میزان انطباق خصوصیات وی با خواسته‌های فعالان حوزه ICT خود شاخصی برای تعیین جهت‌گیری وزیر و نحوه هماهنگی بخش خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :