آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29773

وزیر ارتباطات:

پیوست فرهنگی رایتل سه ماه دیگر آماده می شود

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به احتمال زیاد پیوست فرهنگی رایتل ظرف سه ماه آینده به شورای عالی فضای مجازی ارایه خواهد شد.

ایسنا- محمدحسن نامی در خصوص وضعیت تماس‌های تصویری رایتل گفت: هفته آینده جلسه‌ای در این زمینه برگزار خواهد شد.
وی افزود: سعی داریم با حضور بخش‌های مختلف دانشگاهی در تدوین پیوست فرهنگی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم به همین دلیل اکنون نمایندگانی از دانشگاه امام جعفر صادق (ع)، دانشگاه علامه، جهاد دانشگاهی، حوزه علمیه و به تازگی دانشگاه دفاع ملی در جلسات مربوط به این موضوع حضور خواهند داشت.
وزیر ارتباطات درباره اینکه آیا با این روند پیگیری تماس‌های تصویری رایتل و پیوست فرهنگی طولانی نخواهد شد، گفت: اکنون کار شروع شده و اعضای جدید به مرور به ما می‌پیوندند.
نامی در ارتباط با اینکه در نهایت تماس‌های تصویری رایتل از چه زمانی برقرار خواهد شد، افزود: در اصل ما باید پس از تدوین پیوست فرهنگی آن را به شورای عالی فضای مجازی ارسال کنیم تا پس از تایید آن در شورا کار آغاز شود. البته حتی اگر همین حالا شورا بگوید حتی بدون پیوست فرهنگی موضوع پیگیری شود ما این کار را انجام خواهیم داد چراکه پیگیری این موضوع از وظایف ماست.
وزیر ارتباطات گفت: ما صحبت‌هایی را با شورای عالی فضای مجازی برای رفع مشکل مقطعی رایتل مطرح کرده‌ایم اما آنها نیز بحث پیوست فرهنگی را مطرح کرده‌اند.

علم موجود بشر به تمامی خواص هفت لایه زمین پی نبرده است
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر ارتباطات درباره اظهارت اخیر خود پیرامون لایه‌های جوی و انتقال صوت و تصویر و ارتباط این موضوعات با انتقال صدای امام زمان (عج) از این طریق، گفت: چنین چیزی که نوشته شد را نگفته بودم.
نامی همچنین درباره اظهارت اخیر خود پیرامون لایه‌های جوی و انتقال صوت و تصویر و ارتباط این موضوعات با انتقال صدای امام زمان (عج) از این طریق، افزود: متاسفانه چنین چیزی که نوشته شد را نگفته بودم و برای تصدیق این موضوع، هم فیلم آن مراسم وجود دارد و هم یکهزار و 530 نفر آدم آنجا نشسته بودند که شاهد ماجرا هستند.
وی برای تصحیح اخباری که پیرامون گفته‌های او منتشر شده بود، گفت: پیرامون زمین هفت لایه به نام‌های ترپوسفر، ترموسفر، استراتوسفر، ازن، مزوسفر، یونوسفر و اگزوزسفر وجود دارد، که هفت بار هم در قرآن به آنها اشاره شده است.
وزیر ارتباطات گفت: تاکنون علم موجود بشر به تمامی خواص این هفت لایه پی نبرده و از هر لایه تنها به یک یا دو خاصیت آن رسیده است.

خورشید هر ثانیه 4 میلیون تن کاهش وزن می‌دهد
نامی با اشاره به اینکه تا قبل از این برخی گمان می‌کردند اگر نور از ازن عبور کند فیلتر می‌شود، گفت: برخی بر این باور بودند که اگر نور از این لایه عبور کند دیگر قابل دریافت و استفاده برای بشر نخواهد بود اما بررسی‌های حال حاضر نشان می‌دهد که ترکیب این هفت لایه است که می‌تواند نور را با این شکل انتشار دهد.وی افزود: نوری که به این شکل منتشر می‌شود حاصل ترکیب هلیوم و هیدروژن در خورشید است و نقطه جوش هسته‌ای می‌گویند که قدرت آن 242 برابر شکافت هسته‌ای است. خورشید برای همین یک کار هر ثانیه چهار میلیون تن وزن خود را از دست می‌دهد.
وی با بیان مثالی درباره برخی خواص لایه یونوسفر گفت: یونیزه شدن مولکول‌های گازی در این لایه که بیرونی‌ترین لایه است، اتفاق می‌افتد. از طرفی دیگر اگر این لایه وجود نداشت هیچ ارتباط رادیویی در سطح جهان برقرار نمی‌شد زیرا امواج وقتی از روی زمین متصاعد می‌شوند با برخورد به این لایه بازتاب شده و به محل مورد نظر می‌رسند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خاصیت سومی از این لایه هم اشاره کرد که البته معتقد است نظر خودش است و گفت: من می‌گویم اگر زمانی ماه را از زمین یا همین لایه یونسفر که دارای بار الکتریکی است را بگیرند، سرعت زمین به اندازه‌ای تند می‌شود که شب و روز مفهومی نخواهد داشت.
وی افزود: محققان در حال حاضر به این سمت رفته‌اند که از این لایه برای انتقال دیتای صوتی و تصویری و حتی انتقال الکتریسیته به نقاط دیگر استفاده کنند.نامی گفت: البته برخی کشورها با تابش امواج الکترومغناطیس به این لایه سعی در بهره‌برداری نظامی از آن دارند زیرا وقتی امواج الکترومغناطیس به این لایه تابیده می‌شود، این لایه در مقابل عکس‌العملی را از خود نشان می‌دهد و با سرعت بیشتری امواج را به زمین برمی‌گرداند که از این انرژی می‌توان برای ایجاد سکون، صاعقه مرگبار، رانش، زلزله و انفجار شدید در حد انفجار اتمی البته به غیر از آثار زیست محیطی آن استفاده کرد.وی درباره شرایط سکون گفت: اگر باد در مدت طولانی در جهان نباشد، حیات از بین می‌رود چراکه یکی از ارکان اربعه حیات، باد است. البته استفاده از این لایه ویژگی‌های مثبتی هم دارد که تاکنون 20 تا 28 مورد از این استفاده‌ها پیش‌بینی شده است.

نسل ششم تلفن همراه نخواهیم داشت
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه چیزی که مد نظر ماست، انتقال دیتای صوتی و تصویری است، گفت: در حال حاضر برخی کشورها نسل سوم را در تلفن‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند که بسته‌ای از خدمات را به مردم ارایه می‌دهد. برخی هم وارد نسل چهارم شده‌اند و در حال تحقیق بر روی نسل پنجم هستند. جالب است که برخی دانشمندان این سلسله نسل‌ها را منتهی به نسل پنجم دانسته‌اند و گفته‌اند که با استفاده از ظرفیت‌های این لایه امکان برقراری ارتباطات در همه جا وجود خواهد داشت و دیگر نسل ششمی نخواهیم داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :