آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29779
تاریخ انتشار : 22 تیر 1392 11:47
تعداد بازدید : 745

مزایای استفاده از کلاویستر برای فضای ابری

چالش امروزی فضای ابری این است که سرورهای مجازی کم و بیش در معرض خطر حملات قرار می گیرند بدون اینکه محافظتی از آنان صورت بگیرد. اما کلاویستر مدعی حل این مشکل است.

 

مشکل امنیت در سرویس‌های رایانش ابری با استفاده از سری محصولات مجازی کلاویستر در محیط‌های مجازی بزرگ و ایجاد محدوده‌های امن صورت می‌پذیرد. به این معنی که درگاه امنیتی مجازی به منظور ایجاد محدوده‌های امنیتی برای شبکه‌های مجازی به کار می‌رود که البته هرکدام اطلاعات امنیتی طبقه‌بندی شده خود را دارا هستند.
بر اساس این گزارش، سری مجازی کلاویستر می‌توانند در یک فضای ابری محدوده‌های امنی را برای بخش‌های مختلف یک سازمان تشکیل داده و هم‌زمان عملکردهای گوناگونی از قبیل وب سرور، دیتا بیس سرور و سیستم‌های ای آر پی را نیز داشته باشند. در ضمن هر بخش می‌تواند فایروال خود را داشته باشد که این امر محاسبه تقسیم هزینه‌ها را آسان‌تر می‌کند.
راه‌حل‌های جدید کلاویستر در کنار سری مجازی آن کارایی بالای امنیتی را به صورت یک سرویس (SaaS) ارایه کرده و می‌تواند ارزش‌های امنیتی یک سرویس ابری را بهینه کند.
از سوی دیگر، ارایه‌کنندگان سرویس‌های میزبانی وب که سرورها و تجهیزات زیادی را در اتاق‌های سرور خود دارند، از تعداد زیاد رک‌ها و مسایل و مشکلات آن ناراضی بودند. حال با تجهیزات سریع کلاویستر هم کارایی افزایش یافته و هم در فضا صرفه‌جویی خواهد شد. سازمان‌های ارایه‌دهنده سرویس به تعداد زیادی از مشتریان که از یک فایروال مشترک (Gateway Shared Firewall) استفاده می‌کنند، با مشکل دیگری نیز روبه‌رو هستند، به این ترتیب که وقتی 10 هزار کاربر با سلقیه‌های متفاوت از سرویس ابری استفاده می‌کنند، برآورده کردن نیاز‌های آنها بسیار مشکل می‌شود. ولی راهکارهای کلاویستر در توانایی ارایه پنل اختصاصی برای مدیریت امنیت بخش‌ها می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
در شبکه‌های بزرگ و خیلی بزرگ و برای ارایه‌کنندگان سرویس‌های اینترنت و حتی تلفن استفاده از مجموعه‌ای شامل یکSecurity Gateway با چندین منطقه که با تجهیزات مجازی حفاظت و کنترل می‌شوند، می تواند بسیار مفید باشد؛ خصوصا برقراری سرویس‌هایی نظیر Hardware Availability, Server Load Balancing , Internet Load Balancing ,Policy Base Routing با هزینه‌ای بهینه توجه هر سازمانی را به خود جلب می‌کند.استفاده تنها از فایروال‌های اشتراکی مشکلاتی نیز دارد که جمله آنها محدودیت اعمال قوانین امنیتی کمتر و از دست دادن امنیتی است که به کاربران توصیه شده و یا در توافقات ارایه سطوح سرویس SLAs، جزو تعهدات سرویس‌دهنده است. سرویس‌هایی نظیرAntivirus, IPS/IDS, Application Control ,Traffic Shaping , Quality of Service ,URL Filtering Application Layer Gateway Rules, برخی از امکاناتی هستند که تجهیزات کلاویستر می‌توانند برای برقراری امنیت از آنها بهره برده و سرویس‌های مجازی کلاویستر با سرعتی بهینه از آنها پشتیبانی می‌کنند.
سهولت برپایی سرویس‌های مجازی کلاویستر در مواقعی حتی به صورت کاملا اتوماتیک سرویس و یا مجموعه‌ای از سرویس‌ها را برقرار می‌کند به عنوان مثال زمانی که بین دو مرکز ارتباط VPN نیاز است بسیاری از عملیات خودکار صورت می‌گیرد و این مهم زمانی که در باره 10 تا 10 هزار Gateway صحبت می‌کنیم، مقوله‌ای چشم‌گیر است.
هومن خوشوقتی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :