آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29784

رییس شورای اصناف:

سازمان امور مالیاتی از امضای تفاهم نامه با اصناف طفره می رود

رییس شورای اصناف گفت: پیشنهادات یک طرفه سازمان امور مالیاتی برای توافق، شرایط اقتصادی کشور و اصناف و اجرایی نشدن توافق نامه سال 1390 از سوی سازمان امور مالیاتی از مواردی بود که باعث شد نتوانیم با این سازمان به توافق برسیم.

ایسنا- قاسم نوده‌فراهانی گفت: در سال گذشته بیش از 70 درصد مودیان مالیاتی برگه قطعی خود را دریافت نکردند و اگر قرار بر این است که تفاهم شکل گیرد، باید سازمان امور مالیاتی مشکلات و تنگناهای اصناف را مورد توجه قرار دهد. او با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی به صورت یک‌طرفه خواسته‌های خود را تحمیل می‌کند، گفت: در سال‌های 1362 تا 1364 تعداد اظهارنامه‌های مالیاتی هفت هزار تا هشت هزار بوده است و این مقدار با توافق 26 ساله به‌رغم چهار میلیون اظهارنامه از سوی اصناف افزایش یافته است. رییس شورای اصناف با اشاره به تعداد اظهارنامه‌های سال گذشته گفت: این رقم نشان می‌دهد که در تفاهم‌نامه منافع امور مالیاتی نیز رعایت شده است. نوده‌فراهانی مدعی شد که سازمان امور مالیاتی به دلیل ضعف سازمانی و ضعف در آمار و اطلاعات در سال‌های دور به تفاهم با اصناف می‌پرداخت اما در حال حاضر که توانسته آمار اطلاعات خود را جمع‌آوری کند از امضای تفاهم‌نامه منطقی طفره می‌رود.
رییس شورای اصناف درباره‌ی افزایش 12 تا 16 درصدی مالیات افزود: مسوولان سازمان امور مالیاتی مدعی هستند که این افزایش مالیات کاملا قانونی است، اما در هیچ جای قانون درصد برای افزایش مالیات اعلام نشده است. نوده‌فراهانی گفت: حس می‌شود این کارها کاملا با جهت‌گیری و خودسرانه بوده است.
وی افزود: در سال‌های گذشته حدود 50 هزار مدیر اصناف به صورت رایگان به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات کمک می‌کرد و حال این کمک‌ها به دلیل عدم توافق قطع خواهد شد.
رییس شورای اصناف گفت: هر سال حدود شش ماه زمان برای اظهارنامه و دریافت مالیات سپری می‌شد و پیش‌بینی می‌شود این زمان در سال جاری به دلیل عدم توافق افزایش یابد زیرا اصناف دیگر دخالتی نخواهند داشت.
نوده‌فراهانی گفت: سازمان امور مالیاتی توان ندارد تا به راحتی در زمان کوتاه و با کمترین هزینه مالیات تمام اقشار را دریافت کند.
وی در پایان گفت: تمام اعضای اصناف موظفند در کمترین زمان ممکن اظهارنامه مالیاتی خود را اعلام کرده و بنابر قانون مالیات خود را پرداخت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :