آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29785
تاریخ انتشار : 22 تیر 1392 12:6
تعداد بازدید : 628

در نشست هم‌اندیشی دومین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات اعلام شد

کمیته علمی دومین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات تشکیل می شود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در نشست هم اندیشی دومین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات گفت: همسوسازی فناوری اطلاعات با اهداف و استراتژی های یک سازمان از محورهای اصلی این همایش است که در حال حاضر مشکل بسیاری از کارفرمایان و همکاران ما ناشی از آشنا نبودن با مدل های آن است.

روابط عمومی‌ نصر تهران- نشست هم‌اندیشی دومین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات اواخر هفته گذشته توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد. در این نشست که علاوه بر مدیران سازمان و شرکت‌های خصوصی IT، جمعی از مدیران دولتی حوزه فاوا از وزارت ارتباطات، سازمان بازرسی کل کشور، معاونت نیروی انسانی رییس‌جمهوری و سازمان هواشناسی حضور داشتند، محورهای برگزاری این همایش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به اهداف برگزاری نخستین دوره همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات گفت: این همایش سال‌ گذشته با اهدافی از جمله معرفی چارچوب‏ها و استانداردهای حوزه راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، ارتقای دانش عمومی ‌در زمینه راه‏کارهای کاربردی همسویی کسب‌و‌کار و فناوری اطلاعات و همچنین تبیین چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت سازمان‌ها در استقرار چارچوب‌های مدیریت خدمات IT برگزار شد.
آزاده داننده با اشاره به اهمیت همسوسازی فناوری اطلاعات با اهداف و استراتژی‌های یک سازمان گفت: این موضوع یکی از محورهای اصلی همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات است. بسیاری از مشکلات کارفرمایان و همکاران ما ناشی از آشنا نبودن با مدل‌هایی است که قرار است در این همایش بررسی شوند.
داننده با تاکید بر اینکه این همایش قصد ندارد موضوع هدایت IT در سطح ملی و حاکمیت را مدنظر قرار دهد، افزود: به نظرمی‌رسد برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند جایگاه فناوری اطلاعات را برای بهبود مدیریت سازمان‌ها و شرکت‌ها توسعه بخشد. بنابراین به هیچ عنوان، موضوع حاکمیت ملی فاوا در این همایش مطرح نیست.
در ادامه صحبت‌های رییس سازمان نصر استان تهران، لیلا لاریجانی و الهه نجفی به عنوان رییس و عضو کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات این سازمان، به تشریح برخی محورها، مخاطبان و لزوم فرهنگ سازی درخصوص مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات پرداختند.
در بخش دیگری از این نشست،‌ هریک ازمدیران فناوری اطلاعات سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی نظرات خود را درباره الزامات و اهداف برگزاری این همایش عنوان کردند. بحث شفاف‌سازی روابط میان کارفرمایان و مدیران فاوا و بررسی راه‌های تعالی سازمان‌ها از کانال راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، موضوعی بود که از سوی محمد یوسفیان، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان به عنوان یکی از محورهای این همایش پیشنهاد شد.
موضوع بررسی آسیب‌شناسی عملکرد IT درسازمان‌های دولتی، یکی از مهم‌ترین محورهایی بود که در بحث و تبادل‌نظر این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
تفاوت ماهیت مدیریت فاوا در دولت و بخش خصوصی و لزوم به کارگیری راهبری و مدیریت فاوا در تحقق دولت الکترونیکی، از دیگر مباحثی بود که مدیران دولتی و خصوصی هریک از دیدگاه خود به گفت‌وگو پرداختند.
در پایان این نشست، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به لزوم تشکیل کمیته علمی ‌دومین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات، تاکید کرد از مجموع نظرات مدیران دولتی و خصوصی و کارشناسان صاحب‌نظر فاوا برای تعیین محورهای این همایش بهره‌گیری خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :