آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29786
تاریخ انتشار : 22 تیر 1392 12:8
تعداد بازدید : 602

رخوت تابستانی

بعد از شور و هیجان دوران انتخابات و یکی دو هفته پس از برگزاری آن، حالا در ابتدای تابستان فضای مجازی را رخوت تابستانی گرفته. یکی از خبرهایی که اواخر هفته کاربران نسبت به آن واکنش نشان دادند اظهارات دادستان تهران بود: «عباس جعفری دولت آبادی (دادستان تهران): دادستانی با کسانی که عکس های خصوصی خود را منتشر می کنند، برخورد خواهد کرد.» این اظهارنظر از سوی بسیاری از کاربران بارها در شبکه های اجتماعی منتشر شد و کاربران نظرات موافق و مخالف خود را نسبت به این موضوع مطرح کردند.

بهار ادیبان

شاید بتوان گفت بعد از جریان انتخابات، فضای مجازی آرام‌ترین هفته خود را دور از سیاست طی کرد. بیش از سیاست، اخبار اقتصادی مورد توجه کاربران قرار گرفت که اگر گران شدن لبنیات را کنار بگذاریم بیشترین توجه کاربران به آمار واردات قاچاق به ایران و پورشه‌های قاچاق بود.
همچنین خبر هر ایرانی یک ایمیل ملی نیز مورد توجه کاربران قرار گرفت. فرا رسیدن ماه رمضان هم مثل همیشه مورد توجه کاربران قرار گرفت و بحث‌های مختلفی پیرامون انتشار عکس غذا و یا انتقاد از روزه‌داران و کسانی که روزه نمی‌گیرند در فضای مجازی در گرفت.
داغ‌ترین خبر هفته گذشته نیز ماجرای برند تجاری حلزون بود. ماجرا از جایی شروع شده بود که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت از غیرقانونی بودن فعالیت یک برند تجاری با نام «حلزون» خبر داد؛ برندی که با پخش آگهی‌های تلویزیونی متعدد به محبوبیت رسید. گویا تولیدکننده این محصول، یک شرکت صوری بوده که هیچ دفتر و مجوزی نداشته. کاربران با پخش این خبر در برخی از شبکه‌های اجتماعی نسبت به اقدام نسنجیده صداوسیما انتقاد کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :