آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29829
تاریخ انتشار : 23 تیر 1392 12:16
تعداد بازدید : 483

سقف کارت اعتباری مرابحه 40 میلیون ریال تعیین شد

حداکثر سقف کارت اعتباری مرابحه 40 میلیون ریال اعلام شد.

روابط عمومی بانک مرکزی- بانک مرکزی با توجه به بند الف ماده (11) سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور در سال 1390 که سقف تسهیلات بانک‌ها بابت خرید کالا و خدمات ضروری از قبیل کالاهای مصرفی بادوام نو و دست اول ساخت داخل کشور را حداکثر 40 میلیون ریال تعیین کرده است، سقف کارت اعتباری مرابحه نیز حداکثر 40 میلیون ریال تعیین شود، ضمنا صدور کارت اعتباری مرابحه متعدد - بیش از یک فقره- ‌برای یک فرد در شبکه بانکی کشور، تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
در این بخشنامه آمده است:
1-با توجه به بند الف ماده 11سیاست های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور در سال 1390 که سقف تسهیلات بانک‌ها بابت خرید کالا و خدمات ضروری از قبیل کالاهای مصرفی بادوام نو و دست اول ساخت داخل کشور را حداکثر 40 میلیون ریال تعیین کرده است، کمیسیون مقرر کرد تا تغییر مفاد بند مورد اشاره، سقف کارت اعتباری مرابحه نیز حداکثر 40 میلیون ریال تعیین شود.
2- در زمینه تعداد کارت‌های اعتباری مرابحه هر فرد در شبکه بانکی کشور نیز مقرر شد؛ الف) صدور کارت اعتباری مرابحه توسط بانک‌ها، منوط به فراهم کردن بستر لازم توسط شرکت خدمات انفورماتیک، جهت اتصال بانک‌ها به سامانه «مکنا» خواهد بود.ب) صدور کارت اعتباری مرابحه متعدد (بیش از یک فقره) برای یک فرد در شبکه بانکی کشور، تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
ج) کمیسیون اعتباری توصیه کرد بانک‌ها با استفاده از یک سیستم نرم افزاری واحد، از طریق سیستم مذکور، شماره شناسه اختصاصی برای صدور هر کارت اخذ کنند.
بانک مرکزی از بانک‌ها خواسته است ضمن ابلاغ این مصوبه به شعبات خود و نظارت بر حسن اجرای آن، در صورت لزوم، موضوعات مرتبط با بند 2 مصوبه یادشده، از طریق اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیگیری شود.
همچنین بانک مرکزی توصیه نمود بانک‌ها با استفاده از یک سیستم نرم‌افزاری واحد، از طریق سیستم مذکور، شماره شناسه اختصاصی برای صدور هر کارت اخذ نمایند.بخشنامه مذکور برای بانک‌های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه به استثنای بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت لازم الاجراست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :