آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29921
تاریخ انتشار : 24 تیر 1392 11:27
تعداد بازدید : 483

بیمه کوثر بیمه نامه فضای سایبری می دهد

معاون طرح و توسعه بیمه کوثر از طراحی بیمه نامه فضای سایبری با هدف مقابله با تهدیدات سایبری و ایجاد امنیت خاطر برای مدیران خبر داد.

خبرگزاری فارس- سعید حمیدی‌فر درباره طراحی بیمه‌نامه فضای سایبری با همکاری شرکت‌های فعال در زمینه‌ آی تی گفت: اطلاعات امنیتی، تجاری و مالی موجود در سیستم‌ها و شبکه‌ اطلاعاتی سازمان‌ها و شرکت‌ها، بسیار ارزشمند است و قابل قیمت‌گذاری نیستند و بیمه‌نامه‌ فضای سایبری با هدف مقابله با تهدیدات مربوط به این اطلاعات طراحی شده است. وی گفت: برای صدور این بیمه‌نامه در ابتدا با مشارکت شرکت ارزیابی ریسک که بر امور فناوری اطلاعات تسلط دارد، تست‌های تخصصی انجام می‌گیرد و سپس ضمن بررسی رعایت استانداردهای امنیت شبکه و ارزش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن شرکت یا سازمان، میزان ریسک محاسبه و قرارداد منعقد می‌شود.
به گفته وی، در این بیمه مشخصه استانداردی برای این ریسک وجود ندارد و دراین شرایط چالش اصلی شرکت‌های بیمه‌گر شناسایی و به حداقل رساندن ریسک است.
معاون طرح و توسعه بیمه کوثر گفت: با ارایه‌ این بیمه‌نامه، شرکت بیمه در برابر حملات هکرها و دستکاری داده‌ها توسط کاربران غیر‌مجاز و دیگر مسایلی که موجب بروز مشکلاتی در شبکه شود، به سازمان یا شرکت مربوطه خسارت پرداخت می‌کند.
حمیدی‌فر پیش‌بینی کرد این بیمه‌نامه مورد استقبال بسیار مناسب بخش دولتی و خصوصی کشور قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :