آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29928
تاریخ انتشار : 24 تیر 1392 11:40
تعداد بازدید : 742

نخستین شبکه اجتماعی مهندسان کشور افتتاح شد

اخوان بهابادی: نمی توان نقش فضای مجازی را در خلق حماسه انتخابات نادیده گرفت

با حضور وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان و دبیر شورای عالی فضای مجازی نخستین شبکه اجتماعی مهندسان کشور در مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افتتاح شد.

فناوران- دبیر شورای عالی فضای مجازی در این مراسم گفت: در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی از بزرگ‌ترین جوامع جهانی به شمار می‌روند از این رو به وجود آوردن چنین ارتباطی در جامعه مهندسان می‌تواند جذب مخاطبان بسیاری را در بین دیگر قشرها به دنبال داشته باشد.
اخوان در سخنان خود در شانزدهمین اجلاس هیات عمومی‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و در حاشیه افتتاح نخستین شبکه اجتماعی مهندسان در فضای مجازی گفت: گستردگی شبکه‌های اجتماعی و اهمیت جایگاه آنان به حدی است که می‌تواند در صورت موفقیت، گستره چند صد میلیونی را شامل شود. در سال 88 و با وقایعی که اتفاق افتاد قرار بر این بود که برخی از شبکه‌های مجازی ارتقای فنی سامانه‌های خود را برای مدت زمان مشخصی قطع و ارتباط با کاربران را محدود کنند که مورد اعتراض رسمی ‌دولت امریکا قرار گرفت و اجازه این رویداد را نداد. او در ادامه گفت: در انتخاباتی که برگزار شد، فضای حاکم در شبکه مجازی کاملا با سال 88 متفاوت بود. از این رو مدیریت چنین فضایی بسیار حایز اهمیت است که تمام سلیقه‌های موجود در جامعه فرصت حضور در آن را داشته باشند و در ضمن اجازه حضور دشمنان داده نشود.
لذا نمی‌توان نقش فضای مجازی را در خلق حماسه پرشور مردم در انتخابات نادیده گرفت. چه در حوزه اینترنت و چه در حوزه شبکه تلفن همراه چنین اتفاقی حایز اهمیت است.
اخوان افزود: نمی‌توان خود را از این فناوری‌های جدید جدا و دور کرد. در حوزه ساختمان نیاز شاید بتوان گفت انتظارات گذشته متفاوت از امروز است و با ظرفیت‌هایی که در سازمان نظام مهندسی ساختمان به چشم می‌خورد لازم است رویکرد‌ها نیز پیشرفته و حضور آنها در فضای مجازی نیز موثرتر از گذشته باشد.
وی در ادامه گفت: امروز ارتباطات چون گذشته که در تلفن ثابت ضروری بود در استفاده از ارتباطات شبکه‌ای تعریف می‌شود. از این رو امروز شاهد رونمایی از شبکه اجتماعی مجازی مهندسان هستیم که دستاورد جدیدی به شمار می‌رود و امیدواریم منشا خیر و برکت برای صنعت ساختمان باشد. همچنین شاهد هستیم شبکه‌های اجتماعی خصوصی در دنیا وجود دارد که با نگاه تخصصی به مشاغل و حرفه‌های مختلف شکل گرفته‌اند و فعالیت می‌کنند و وجود آن‌ها را ضروری می‌سازد تا نقش خود را در جامعه متخصصان به خوبی و درستی ایفا کنند.گفتنی است در این مراسم علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی با ورود به صفحه خود در شبکه اجتماعی مهندسان کشور در این سامانه ثبت‌نام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :