آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29933
تاریخ انتشار : 24 تیر 1392 11:45
تعداد بازدید : 518

رییس شورای اصناف کشور:

مدیران مالیاتی به دنبال گمراه کردن اذهان عمومی هستند

رییس شورای اصناف کشور درباره اظهارات معاون سازمان امور مالیاتی گفت: این ادعاها ساخت ذهن ایشان است و مشکل عدم توافق مالیاتی اصلا بحث های اظهارنامه، چگونگی پرکردن اظهارنامه و مسائل مربوط به آن نبوده است.

ایسنا- قاسم نوده‌فراهانی گفت: اگر صحبت‌هایی که معاون سازمان امور مالیاتی مطرح کرده‌اند صحت دارد پس چرا در مناظره تلویزیونی هیچ‌گاه درباره‌ آنها صحبت نشده است.
وی با اشاره به اینکه معاون سازمان مالیاتی به دنبال گمراه‌کردن اذهان عمومی است، گفت: ورود اتحادیه‌ها در بحث مالیاتی تماما به نفع سازمان امور مالیاتی بود، زیرا سازمان امور مالیاتی هیچ هزینه‌ای برای جمع‌آوری تایید و وصول مالیات پرداخت نمی‌کرد.
نوده‌فراهانی گفت: سازمان امور مالیاتی بعد از مدت‌ها به این نتیجه رسیده که اطلاعات و آمار آن از اصناف به طریق توافق چندساله کامل شده و دیگر می‌تواند به تنهایی مالیات‌ها را دریافت کند.
رییس شورای اصناف کشور از عوامل تاثیر‌گذار در عدم توافق مالیاتی گفت: افزایش 14 تا 16 درصدی مالیات کاملا غیراقتصادی بوده و شرایط اقتصادی کشور را در نظر نگرفته‌اند و این سازمان تنها به دنبال وصول مطالبات دولت است. وی افزود: سازمان امور مالیاتی به دو دلیل با اصناف به توافق نرسیدند، که می‌توان به متکی‌بودن بر اطلاعات توافقات سال‌های گذشته و در نظر نگرفتن واقعیت‌ها درباره‌ شرایط اقتصادی کشور و شرایط اصناف اشاره کرد.
نوده‌فراهانی افزود: ‌اگر سازمان امور مالیاتی به توافق می‌رسید باید واقعیت‌ها، شرایط اقتصادی و شرایط اصناف را در نظر می‌گرفت که از این‌رو باید افزایش مالیات آن کمتر از 14 تا 16درصد بود.
رییس شورای اصناف کشور گفت: تا 100 سال آینده هم سازمان امور مالیاتی نمی‌تواند به تنهایی مالیات تمام ایران را بگیرد.
وی با بیان اینکه امسال مدیران سازمان امور مالیاتی مشخص کردند که هیچ نگاه تعاملی نداشته‌اند، افزود: به دلیل اینکه سازمان امور مالیاتی منطق و شرایط اقتصادی جامعه و اصناف را در نظر نمی‌گیرد و فقط دنبال وصول مطالبات خود است به توافق نرسیدیم.
وی گفت: مودیان مالیاتی حتما مالیات خود را پرداخت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :