آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29938
تاریخ انتشار : 24 تیر 1392 11:51
تعداد بازدید : 724

تهران آلوده ترین استان اینترنتی شد

مروری بر لیست آلوده های اینترنتی گویای آن است که همچنان استان تهران با اختلافی فاحش نسبت به استان های دیگر در صدر این جدول قرار دارد.

فناوران- براساس بررسی‌های صورت گرفته خردادماه امسال استان تهران با داشتن 13 آدرس ارسال‌کننده بدافزار برای چندمین ماه متوالی به عنوان آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور شناخته شده است.
پس از تهران، استان البرز و خوزستان به ترتیب با شش و سه آدرس ارسال‌کننده بدافزار در رده‌های دوم و سوم آلوده‌های اینترنتی قرار گرفته‌اند.
همچنین طبق اعلام مرکز ماهر، استان‌های اردبیل، ایلام، کرمان، مازندران و یزد هر یک با داشتن یک آدرس آلوده‌کننده استان‌هایی به شمار می‌روند که کمترین ارسال کننده بدافزار را داشته‌اند و پس از آنها آذربایجان شرقی، قزوین، گیلان و استان مرکزی با داشتن دو آدرس آلوده در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.
در جدول منتشر شده از سوی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) درباره وضعیت استان‌های دیگر توضیحی ارایه نشده است که احتمالا این امر به معنای آن است که این استان‌ها فاقد آدرس ارسال کننده بدافزار بوده‌اند.
اردیبهشت ماه امسال استان تهران با 36 و گیلان و مرکزی به ترتیب با 13 و 10 آدرس ارسال‌کننده بدافزار رده‌های اول تا سوم آلودگی‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده بودند.
خرداد ماه سال گذشته نیز تهران با 41، آذربایجان شرقی با 36 و قم با 32 آدرس ارسال کننده بدافزار به عنوان آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کشور معرفی شده بودند و استان‌های متعددی مانند ایلام، مازندران، آذربایجان غربی، گیلان، اصفهان، قزوین و گلستان هر یک بیش از 10 آدرس آلوده داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :