آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29982
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:10
تعداد بازدید : 756

بدقولی بنیاد ملی نخبگان

برترین های ربوکاپ سرشان بی کلاه ماند

رییس دانشگاه آزاد قزوین گفت: بر اساس قول های بنیاد ملی نخبگان قرار بود تیم های برتر رقابت های روبوکاپ 2013 از حمایت های بنیاد برخوردار شوند ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

فناوران- دکتر مرتضی موسی‌خانی در مراسم قدردانی از افتخارآفرینان دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات روبوکاپ 2013 هلند، با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری کشور یک‌سری نقاط کور وجود دارد، گفت: این نقاط کور با ایجاد شرکت‌های دانش بنیان برطرف می‌شود و علاوه بر آنکه نیازهای داخل را برطرف می‌کند، موجب توجه بیشتر مسوولان کشور به حوزه فناوری نیز می‌شود.
دبیر کمیته ملی روبوکاپ با بیان اینکه نخستین شرکت دانش بنیان تا پایان هفته جاری در دانشگاه آزاد قزوین مستقر خواهد شد گفت: این شرکت دانش بنیان در حوزه طراحی و تولید بردهای هوشمند فعالیت دارد.
موسی‌خانی درباره جایگاه علم روباتیک گفت: در حال حاضر برای واردات نرم‌افزار میلیاردها دلار ارز از کشور خارج می‌شود، در حالی که با توسعه علم روباتیک می‌توان نیازهای داخل را در این زمینه برطرف کرد.
رییس کمیته ملی روباتیک در خصوص وضعیت تیم‌های ایرانی در رقابت‌های جهانی روباتیک گفت: در رقابت‌های اروپایی تیم‌های مطرح دنیا شرکت دارند. از این رو سطح مسابقات بسیار بالاست. ولی با این شرایط تیم‌های ایرانی به‌رغم بسیاری از کمبودها توانستند در هر دوره مقام‌های جهانی را به دست آورند.
موسی‌خانی حمایت از تیم‌های برتر را زمینه‌ای برای توسعه این فناوری در کشور دانست و گفت: بر اساس قول‌های بنیاد ملی نخبگان قرار بود تیم‌های برتر این رقابت‌ها از حمایت‌های بنیاد برخوردار شوند، ولی تاکنون اقدامی ‌صورت نگرفته است.
وی دلیل این امر را نبود آیین‌نامه‌ای برای وارد کردن مسابقات جدید زیر چتر حمایتی بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد و افزود: از آنجا که تبدیل علم به ثروت از تاکیدات مسوولان بلند پایه کشور است، انتظار داریم که وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان از تیم‌های برتر این رقابت‌ها حمایت ویژه کنند.
تعداد مقام‌های دانشگاه آزاد در روبوکاپ از دانشگاه‌های دولتی بیشتر بود
مدیر مرکز مکاترونیک دانشگاه آزاد قزوین نیز در این مراسم با بیان اینکه درمسابقات روبوکاپ جهانی 2013 تعداد مقام‌هایی که از سوی دانشگاه آزاد کسب شد از تعداد مقام‌های دانشگاه‌های دولتی بیشتر بوده است، گفت: در لیگ روبات‌های انسان‌نما تیم MRL دانشگاه تا مرحله یک هشتم نهایی با شکست دو تیم برتر دنیا از آمریکا و ژاپن ارتقا یافت.
دکتر مجید قلی‌پور با بیان اینکه از این مرکز هفت تیم در مسابقات هلند حضور داشتند، افزود: در لیگ فوتبالیست سایز کوچک با شکست قهرمان جهانی (ژاپن) به رتبه سوم دست یافت.
تیم روبات‌های فوتبالیست سایز کوچک MRL
مدیر مرکز مکاترونیک دانشگاه آزاد قزوین ادامه داد: در لیگ امدادگر مجازی تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی ‌قزوین تنها نماینده کشورمان در این لیگ با کسب 442 امتیاز رقبای خود از کشورهای ترکیه و ایتالیا را پشت سر گذاشت و به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و تیم‌های ترکیه و ایتالیا در این لیگ دوم و سوم شدند. قلی‌پور درباره وضعیت تیم ربوکاپ ایران در لیگ شبیه‌ساز امداد، گفت: در این لیگ تیم MRL دانشگاه آزاداسلامی‌ قزوین بعد از تیم مصر و امیرکبیر به مقام سومی ‌جهان دست پیدا کرد.وی گفت: در لیگ روبات‌های انسان‌نما نیز تیم آمریکا اول، تیم دانشگاه امیرکبیر دوم و هلند سوم شد. در این لیگ تیم MRL توانست تا مرحله یک هشتم نهایی بالا بیاید و تیم‌های قهرمان جهانی از ژاپن و آمریکا را شکست دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :