آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29988
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:22
تعداد بازدید : 625

بازی های مستقل در جشنواره گیم تهران جداگانه داوری می شود

قائم مقام بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: بازی های مستقل در سومین جشنواره بازی های رایانه ای جدا از بازی های حمایتی، مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد.

معاونت ارتباطات بنیاد- محمد بیطرف با بیان اینکه بخش مستقل مورد توجه ویژه در سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای است افزود: جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در دوره‌های قبل در بخشی به نام بازی‌های مستقل، میزبان آثار تولیدکنندگان مستقل در بخش‌های مختلف بود.
وی گفت: امسال این طبقه‌بندی در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای وجود ندارد و این مهم موجب شده، برخی بازی سازان مستقل به این امر اعتراض کرده و این‌گونه تصور کنند که بخش بازی‌های مستقل از جشنواره بازی‌های رایانه‌ای حذف شده است.
قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: نیت ما حذف بخش بازی سازان مستقل از جشنواره سوم بازی‌های رایانه‌ای نبوده و تلاش کردیم امسال بازی‌های مستقل در کنار یکدیگر در هر بخش مورد داوری قرار گیرد. بیطرف گفت: بازی‌های رسیده به جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در دوره سوم در بخش‌های مختلف همچون بازی بزرگ، آنلاین و کژوال، در قالب بازی‌های مستقل و حمایت شده تقسیم‌بندی و هر گروه از این بازی‌ها به صورت جداگانه و در قیاس با یکدیگر داوری خواهد شد.
وی گفت: به عنوان نمونه در بخش بازی‌های کژوال، بازی‌های مستقل نسبت به یکدیگر داوری شده و بازی‌هایی که از حمایت برخوردار بوده‌اند نیز هر یک جداگانه بررسی خواهد شد. قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بازی‌های مستقل در هر بخش از جشنواره نسبت به یکدیگر داوری خواهند شد زیرا داوری یک بازی مستقل در کنار یک بازی بزرگ دارای حمایت‌های ویژه از اساس اشتباه است از این رو بازی‌های مستقل و حمایت شده جداگانه داوری خواهند شد. بیطرف همچنین گفت: امسال توجه ما به بازی‌های مستقل بیشتر و جدی‌تر است و نگاه ما در بخش بازی‌های مستقل در جشنواره امسال قطعا عمیق‌تر خواهد بود. گفتنی است سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای 22 تا 26 مردادماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :