آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29994
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:30
تعداد بازدید : 432

وزیر ارتباطات:

طرح تشکیل سازمان اقتصاد دیجیتالی به مجلس ارایه شد

وزیر ارتباطات با اشاره به سهم بسیار کم ایران از حجم ۲۸۴ میلیارد دلاری تجارت دیجیتالی جهان از تلاش وزراتخانه متبوع خود برای تشکیل سازمان اقتصاد دیجیتالی و ارایه این موضوع به مجلس برای گنجانده شدن در قانون جامع این وزارتخانه خبر داد.

خبرگزاری تسنیم- محمدحسن نامی با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتالی با تکیه بر ظرفیت‌های ICT موضوعی جهان شمول است، گفت: در دنیا نیز کشورهایی که در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات حرفی برای گفتن دارند، بر روی سازمان‌هایی از این دست که رهبری منابع اقتصادی حوزه مربوطه را پیگیری و ظرفیت‌سنجی می‌کند، متمرکز شده یا می‌شوند حال ممکن است از منظر عنوان با هم تفاوت‌هایی داشته باشند.
وی افزود: حجم تجارت دیجیتالی جهان در حوزه ICT، سال گذشته نزدیک به 284 تریلیون دلار بود و پیش‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال 2013 به 350 تریلیون دلار برسد.
وی درباره سهم ایران از این میزان تجارت، گفت: سهم ما در این اقتصاد بسیار کم است و بر این اساس و با توجه به ظرفیت بالای علمی، درصدد تشکیل سازمان اقتصاد دیجیتالی برآمدیم و البته موضوع تشکیل این سازمان را به مجلس شورای اسلامی ارایه می‌دهیم تا در قانون جامع این وزارتخانه گنجانده شود.
وزیر ارتباطات افزود: تشکیل سازمان‌های دیگری هم از جمله سازمان تولید نرم‌افزارهای متن‌باز و سازمان فناوری‌های نوین را نیز با توجه به ضرورت‌های این حوزه در دستور کار قرار داده‌ایم که در این زمینه توانستیم مرکز تولید نرم‌افزارهای متن‌باز را افتتاح
کنیم.
وی گفت: منظور از ضرورت های این حوزه استفاده از ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که می‌تواند جایگاه کشور را به نسبت سایر کشورها ارتقا دهد و در حوزه ICT، ما را سرآمد دیگر کشورها کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :