آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29995
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:31
تعداد بازدید : 474

ضوابط فروش سیم کارت های اپراتورهای خارجی در کشور تصویب شد

به گفته رییس سازمان رگولاتوری، ضوابط فروش سیم کارت های تلفن همراه خارجی در کشور توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد.

فناوران- محمدعلی فرقانی، با بیان این مطلب گفت: با افزایش تقاضا برای خرید سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ضوابط و دستورالعمل فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در داخل کشور را تصویب کرد.
وی افزود: این مصوبه در راستای حمایت از حقوق مشترکان و افزایش رضایت آنها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات فنی و امنیتی احتمالی ناشی از فروش سیم‌کارت‌های خارجی و ضابطه‌مند شدن فعالیت عاملان فروش و امکان کنترل و نظارت بر فعالیت آنها تدوین و تصویب شد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: براساس این مصوبه، فروشندگان سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور برای ارایه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی شرکت‌های خارجی صادرکننده سیم‌کارت باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز دریافت کنند.
وی افزود: فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای جزو خدمات موضوع ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در داخل کشور نبوده و فروش سیم‌کارت‌هایی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر ثریا، اینمارست و غیره امکان ارایه خدمت دارند ممنوع است.
دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اشاره به اینکه مدت اعتبار مجوز برای ارایه سیم‌کارت‌های خارجی دو سال است، گفت: متقاضی این نوع مجوز باید شرکت غیردولتی بوده و در ایران به ثبت رسیده باشد و تا پایان مدت اعتبار مجوز، ماهیت حقوقی خود را حفظ کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :