آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29996
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:32
تعداد بازدید : 1331

در پی انتشار نامه معاون حقوقی مخابرات برای اختصاص ندادن فضا به شرکت های ندا

سپهری راد: مصوبه را متوقف کرده ایم

جنجالی دوباره در ارتباط شرکت های PAP با شرکت مخابرات در شرف شکل گیری بود.

فناوران - نامه ای با امضای علی سپهری راد، معاون حقوقی و تنظیم مقررات مخابرات ایران خطاب به کارگزار، مدیرعامل شرکت تلفن ثابت آشنای اول که اعلام می کرد شرکت های مخابرات استانی از ارایه فضای اکتیو و کانکس به شرکت های ندا خودداری شود، به دست فناوران رسید. این نامه می توانست فرایند توسعه اینترنت پرسرعت را دوباره با چالش مواجه کند و به دعوای قدیمی ندا- مخابرات دامن بزند.
اما علی سپهری راد با تایید ارسال نامه به مدیرعامل شرکت تلفن ثابت در خصوص جلوگیری از اختصاص فضا به شرکت های PAP به منظور نصب تجهیزات اکتیو در داخل مراکز تلفن ثابت گفت: پس از ورود شورای رقابت در این خصوص، به منظور بررسی بیشتر موضوع، مجددا نامه ای به شماره 33755/92/100 در تاریخ 23/4/1392 به مدیرعامل شرکت تلفن ثابت در جهت منتفی شدن موضوع اعلامی ارسال شده است.
معاون رگولاتوری شرکت مخابرات ایران افزود: رونوشت این نامه به شورای رقابت نیز ارسال شده و این موضوع تا زمان نهایی شدن مذاکرات با شورای رقابت براساس قوانین گذشته ادامه خواهد یافت.
سپهری راد گفت: نگاه مجموعه مدیران شرکت مخابرات به شرکت های PAP مثبت است، چرا که حضور آنها در این عرصه موجب رشد و شکوفایی شرکت مخابرات خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر معاونت حقوقی شرکت مخابرات ایران کمیته ای فنی به منظور حل مشکلات شرکت های ندا تشکیل داده تا از این طریق بتوانیم با سرعت مشکلات را ساماندهی کنیم.
وی گستره فعالیت این کمیته را کشوری عنوان کرد و گفت: از زمان تشکیل این کمیته مشکلات فی مابین با سرعت بیشتری حل شده است.
وی افزود: در حال حاضر باتوجه به نامه ای که ارسال شده هیچ مرکز مخابراتی در هیچ نقطه از کشور نباید محدودیتی در ارایه فضای مورد نیاز شرکت های PAP ایجاد کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شرکت های PAP می توانند موضوع را به معاونت حقوقی مخابرات منتقل کنند تا مشکل به سرعت حل شود.
وی در خصوص اینکه آیا پیش از این مخابرات بابت فضایی که در اختیار شرکت های PAP قرار داده بود هزینه ای دریافت می کرد و صدور این نامه گفت: هزینه هایی در خصوص برق و فضا پیش از این از شرکت های ندا دریافت می شد که پس از هدفمندی یارانه ها ما معتقدیم که این تعرفه ها باید تغییر کند.
وی افزود: بر همین اساس از آنجا که هزینه های مخابرات در خیلی از موضوعات افزایش یافته ما نیز خواستار منطقی شدن تعرفه ها هستیم که پس از اعلام نظر و تصویب شورای رقابت تعرفه های جدید در این خصوص اعلام خواهد شد.
ممنوعیت از ارایه فضا به شرکت های PAP منتفی شد
مدیرعامل شرکت تلفن ثابت نیز با تایید وجود چنین نامه ای گفت: پس از بررسی موضوع قرار بر این شد تا این نامه منتفی شد و در نامه ای جداگانه این موضوع به اطلاع شرکت های مخابراتی استانی نیز رسید.
علی کارگزار افزود: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای ارایه فضا به شرکت های PAP وجود ندارد و مخابرات همانند سابق تا تعیین تکلیف نهایی موضوع اقدام خواهد کرد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :