آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30005
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 12:45
تعداد بازدید : 518

پرداخت قسطي ماليات براي مودياني که الکترونيکي اظهارنامه بدهند

مدير کل امور مالياتي فارس با اعلام امکان تقسيط ماليات گفت: موديان مالياتي که اظهارنامه خود را به صورت الکترونيکي تحويل دهند، مي توانند 40 درصد ماليات را نقد و مابقي را طي شش قسط تا پايان دي ماه پرداخت کنند.

موج- فرهاد مومني با بيان اين مطلب گفت: بر اساس تصميمات گرفته شده در صورت ارايه اظهارنامه، ماليات متعلقه سال گذشته اشخاص حقيقي براي واحدهاي توليدي با 14 درصد افزايش نسبت به عملکرد سال 90 و براي واحدهاي غيرتوليدي با افزايش 16 درصدي نسبت به سال 90 محاسبه مي‌شود. وي گفت: اين نسبت مربوط به فعالان اقتصادي در کلان شهرهاست و در ديگر نقاط کشور ماليات واحدهاي توليدي با 12 درصد و واحدهاي غيرتوليدي با 14 درصد نسبت به عملکرد آنها در سال 90 محاسبه مي‌شود. مومني با تاکيد بر اينکه امسال تسليم اظهارنامه بر پايه خود اظهاري است، گفت: فقط 15 درصد اظهارنامه‌هاي مالياتي موديان به صورت تصادفي انتخاب و مورد رسيدگي قرار مي‌‌گيرد و چنانچه مودي در اظهارنامه خود درآمدش را 15 درصد کمتر از درآمد واقعي اعلام کرده باشد، باز هم اظهارنامه تسليم شده از سوي وي ملاک تشخيص ماليات قرار مي‌گيرد اما بيش از اين اختلاف، باعث رسيدگي مجدد به پرونده مودي توسط مميزان مالياتي خواهد شد.
مديرکل امور مالياتي فارس يادآور شد: موديان مالياتي بايد پس از تکميل فرم الکترونيکي اظهارنامه مالياتي از طريق پايگاه اينترنتي سازمان امور مالياتي کشور به آدرس www.tax.gov.ir پرينت آن را پس از امضا از طريق دفاتر پيشخوان دولت، دفاتر پستي و يا ادارات مالياتي تحويل دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :