آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30018
تاریخ انتشار : 25 تیر 1392 13:1
تعداد بازدید : 536

راه حل های بانک ملی برای افزایش سرمایه

عضو هیات مدیره بانک ملی جذب سپرده های مردمی، وصول اقساط یا مطالبات معوق و فروش دارایی های مازاد بانک ها را از راه های افزایش سرمایه بانک ها اعلام و گفت: اگرچه افزایش نرخ سود سپرده ها ممکن است جذب نقدینگی مردم را در پی داشته باشد اما موجب افزایش هزینه تسهیلات می شود.

ایسنا- عباس کمره‌ای درباره تکلیف بانک مرکزی مبنی بر فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ها به منظور افزایش سرمایه افزود:‌ این امر همواره از برنامه‌های بانک ملی بوده که ادامه دارد و با توجه به تکلیف بانک مرکزی سرعت بیشتری خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه سرمایه بانک ملی از 22 هزار میلیارد ریال به 99 هزار میلیارد ریال در پایان سال گذشته رسید، افزود: افزایش سرمایه از برنامه‌های بانک‌هاست تا بتوانند منابع حاصل را برای کمک به بخش‌های مولد اقتصادی به کار گیرند.
عضو هیات مدیره بانک ملی در ادامه با اشاره به اینکه آگهی‌های فروش دارایی‌های مازاد در جراید منتشر می‌شود‌، گفت: در راستای فروش دارایی‌ها علاوه بر اعلام بانک، مکانیزم بازار نقش مهمی دارد و اگر خریدار وجود داشته باشد دارایی‌های بانک به سرمایه تبدیل می‌شود.
این عضو هیات مدیره بانک ملی درباره برنامه‌های بانک برای حمایت از بخش تولید گفت: اساسا تسهیلاتی که بانک‌ها پرداخت می‌کنند به منظور حمایت از بخش تولید است اما بانک‌ها نیز باید مورد حمایت قرار بگیرند و اگر مشکلاتی در کار آنها وجود دارد برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :