آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3021
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 9:9
تعداد بازدید : 607

راه اندازی خدمات جیرینگ در 400 دفتر خدمات ارتباطی روستایی

مجری طرح توسعه دفاتر خدمات ارتباطی روستایی از راه اندازی سرویس كیف پول الكترونیكی یا جیرینگ در 400 دفتر خدمات روستایی خبر داد.

روابط عمومی شركت مخابرات ایران- یوسف پور با اشاره به خدماتی كه از سوی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در دفاتر خدمات ارتباطی روستایی ارایه می‌شود، گفت: در این دفاتر امكان استفاده از موبایل پرداخت و كیف پول الكترونیكی نیز وجود دارد.
وی افزود: دفاتر خدمات ارتباطی روستایی از 20 میلیون نفر جمعیت روستایی بالغ بر 11 میلیون نفر را پوشش داده‌اند و به ازای هر 6/3 روستا، یك دفتر خدمات روستایی در كشور وجود دارد.
عضو هیات مدیره شركت مخابرات ایران با بیان اینكه هم اكنون دستگاه‌های اجرایی مختلف همچون توانیر، شركت آبفا، تامین اجتماعی، ثبت احوال، بانك‌ها بالغ بر 200 خدمت خود را از طریق دفاتر خدمات ارتباطی روستایی ارایه می‌دهند، ادامه داد: در این دفاتر خدمات خرید و فروش اینترنتی، تمامی خدمات پستی، بانكی، امور مربوط به تلفن همراه و ثابت عملیاتی شده است و امكان استفاده از موبایل پرداخت و كیف پول الكترونیكی نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اهداف مدنظر در برنامه پنجم توسعه كشور برای راه‌اندازی 6 هزار دفتر خدمات ارتباطی روستایی گفت: تاكنون اعتباری برای افزایش این دفاتر پیش بینی نشده و به همین دلیل برنامه توسعه این دفاتر متوقف شده است.
گفتنی است جیرینگ سامانه نوینی است كه شركت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) آن را راه‌اندازی كرده است، این سامانه امكان انتقال پول، خرید شارژ سیم‌كارت اعتباری، پرداخت قبوض، خرید و سایر امور مالی روزمره را با استفاده از تلفن همراه فراهم می‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :