آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3024
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 9:15
تعداد بازدید : 725

مدیركل روابط عمومی وزارت ICT:

هم كدسازی تلفن های ثابت در سطح استان اجرا می شود

مدیركل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح یكسان سازی پیش شماره های تلفن های ثابت در سطح استان اجرا خواهد شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات-سید محمد حسین‌پور- با اشاره به مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آخرین جلسه شهریورماه سال جاری، افزود: كمیسیون تنظیم در این نشست تعرفه یك دقیقه مكالمه شهری تلفن ثابت در سطح استان را تصویب و برای اجرا به شركت مخابرات ابلاغ كرده است.
وی افزود: این مصوبه در راستای مصوبه سال گذشته هیات وزیران مبنی بر اجرای یكسان‌كردن كد تلفن ثابت شهرستان‌های استان تهران تدوین و به تصویب اعضای كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسیده است.
حسین‌پور گفت: تعرفه استانی تنها از زمان یكسان‌كردن پیش‌شماره‌های تمامی مراكز تلفن ثابت در سطح استان اجرایی خواهد شد. هم اكنون، این مصوبه به شركت مخابرات ابلاغ و بر اساس آن از مسوولان این شركت خواسته شده تا برنامه زمانبندی اجرای طرح یكسان‌سازی كدها در سطح استان را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه دهند.
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد: پیش از این، شركت مخابرات ایران تعرفه‌های پیشنهادی استانی خود را به سازمان تنظیم مقررات ارایه كرده بود كه پس از بررسی‌های كارشناسی، تعرفه استانی در جهت جبران كاهش در آمد مخابرات در راستای هم‌كدسازی در سطح استان مورد تصویب قرار گرفت.
مدیركل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تدوین و تنظیم مقررات، آیین‌نامه‌ها، جدول‌های تعرفه و نرخ‌های تمامی خدمات در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعیین كف یا سقف آنها به منظور حصول اطمینان از رقابت سالم و تداوم ارایه خدمات و رشد كیفی آنها برای تصویب توسط كمیسیون، در چارچوب قوانین و مقررات، از سوی دبیرخانه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات صورت می‌گیرد.
حسین‌پور ادامه داد: كمیسیون تنظیم مقررات كه یك كمیسیون فرا سازمانی و بخشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می‌شود، بر اساس قانون، وظیفه تعیین سیاست نرخ‌گذاری بر تمامی خدمات در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات و تصویب جداول تعرفه‌ها و نرخ‌های تمامی خدمات ارتباطی در چارچوب قوانین و مقررات كشور را بر عهده دارد كه پیشنهادهای موجود در این حوزه را بررسی و با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام به تصویب تعرفه در حوزه مورد نظر می‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :