آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30254
تاریخ انتشار : 31 تیر 1392 10:53
تعداد بازدید : 732

دستورالعمل ارایه خدمات الکترونیکی دولتی از طریق کارت هوشمند ملی تصویب شد

معاون سازمان فناوری اطلاعات با اعلام تدوین و تصویب شدن دستورالعمل ارایه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی گفت: با ابلاغ این دستورالعمل تمامی دستگاه های حاکمیتی ملزم به ارایه خدمات به مردم از طریق کارت های هوشمند ملی خواهند شد.

خبرگزاری مهر- علی اصغر انصاری گفت: دستورالعمل فنی ماده 10 آیین‌نامه بند «د» ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه کشور که نحوه ارایه خدمات الکترونیکی توسط دستگاه‌های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی را مشخص می‌کند توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران تهیه شده است.وی با بیان اینکه به زودی این آیین‌نامه توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دستگاه‌های حاکمیتی ابلاغ می‌شود، افزود: براساس این آیین‌نامه، دستورالعمل‌های فنی استفاده از کارت هوشمند ملی برای ارایه و دریافت خدمات الکترونیکی دستگاه‌های حاکمیتی مشخص شده است و در این راستا تمامی مجموعه‌هایی که ارایه خدمت می‌کنند ملزم به استفاده از کارت هوشمند ملی خواهند شد.
انصاری درباره راه‌اندازی فاز آزمایشی ارایه کارت هوشمند در استان قم گفت: امکان شناسایی و احراز هویت افراد از طریق این کارت‌ها قابل انجام است و براین اساس خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی که نیاز به احراز هویت دارد از طریق کارت‌های هوشمند ملی قابل ارایه است.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر اینکه با راه‌اندازی کارت هوشمند ملی حلقه مفقوده دولت الکترونیکی برای ارایه خدمات کامل می‌شود، گفت: براساس این دستورالعمل دستگاه‌های اجرایی ملزم می‌شوند خدمات الکترونیکی خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که برای احراز هویت و شناسایی افراد در ارایه خدمات از کارت هوشمند ملی استفاده شود.
وی افزود: دستگاه‌های حاکمیتی باید خدمات الکترونیکی خود را با پشتیبانی از کارت‌های هوشمند ملی که از طریق سازمان ثبت احوال ارایه می‌شود عرضه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :