آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30256
تاریخ انتشار : 31 تیر 1392 10:58
تعداد بازدید : 805

در پی خلف وعده شرکت نمایشگاه‌های بین المللی

نشست شورای سیاست گذاری الکامپ نوزدهم از رسمیت افتاد

اعضای شورای سیاست گذاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت (الکامپ نوزدهم) به دلیل پشت کردن شرکت نمایشگاه ها به قول و قرارها و توافقات صورت گرفته برای برگزاری الکامپ، در جلسه دیروز شورای سیاست گذاری این نمایشگاه شرکت نکردند.

فناوران- دیروز صبح جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه الکامپ در تالار اصفهان شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی در حالی برگزار شد که شنیده‌ها حاکی است احمد بزرگیان معاون سابق معاونت توسعه‌ مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، حکیم‌جوادی، رییس سازمان فناوری اطلاعات، کاظم آیت‌اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و محمدرضا طلایی رییس سندیکای تولیدکنندگان رایانه در اعتراض به پایبند نبودن شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی به توافقات و تفاهمات صورت گرفته در مورد الکامپ از شرکت در جلسه خودداری کردند.
براساس مذاکرات چهار جانبه بین سازمان فناوری اطلاعات، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، سازمان توسعه تجارت و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مقرر شد، مجوز الکامپ ۲۰۱۳ به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور صادر شود، به این شرط که اجرای نمایشگاه به خود شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی واگذار شود اما شرکت نمایشگاه‌ها به یک‌باره چهارشنبه 12 تیرماه به تمام تفاهمات و توافقات صورت گرفته پشت کرد و مجوز الکامپ نوزدهم را به نام خودش صادر کرد.
حال اکبرپور، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها پس از تمام خلف وعده‌ها و گذشت بیش از دوهفته از خبر صدور مجوز الکامپ نوزدهم به نام خودش با اعلام تاریخ برگزاری این نمایشگاه از 19 تا 22 آذرماه سال‌جاری، از اعضای شورای سیاست‌گذاری الکامپ دعوت کرده که با توجه به اهمیت فوق‌العاده نمایشگاه در سطح بین‌المللی در جلسه شورای سیاست‌گذاری شرکت کنند.
نامه سازمان به اکبرپور
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در پاسخ به دعوتنامه اکبرپور برای حضور در شورای سیاست‌گذاری، با ارسال نامه ای اعلام کرده است که شرکت در جلسه منتفی است و پیگیر اصالت بخشیدن به روند صحیح انجام این مهم، وفق توافقات خواهد بود.
کاظم آیت‌اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در این خصوص به فناوران گفت: به دلیل پایبند نبودن شرکت نمایشگاه‌ها به توافقات صورت گرفته با ارسال نامه اعلام کردیم که در جلسه شورای سیاست‌گذاری شرکت نمی‌کنیم.
وی افزود: در آخرین جلسه هماهنگی در سازمان فناوری اطلاعات توافق شد که مجوز به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور صادر شود که متاسفانه این مهم انجام نشد. بنابراین با توجه به اینکه هیچ پایبندی به تفاهمات انجام شده وجود ندارد به طور حتم توفیق چندانی برای برپایی نمایشگاه الکامپ قابل تصور نیست.
وی گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در این مورد سکوت نمی‌کند و موضوع الکامپ را به جدیت پیگیری خواهد کرد.
آیت‌اللهی با بیان اینکه سازمان به زودی در نشستی خبری مواضع خود را به طور رسمی ‌اعلام خواهد کرد، گفت: وظیفه سازمان حفظ منافع اعضاست به همین دلیل در نظر داریم فضای نمایشگاهی مناسب برای اعضا ایجاد کنیم که شفاف و قانونی باشد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همچنین در واکنش به واگذاری زمین‌های نمایشگاه به صداوسیما گفت: باید سایت نمایشگاهی در شان و توان کشور داشته باشیم و تا زمانی که جایگزین مناسبی برای سایت وجود نداشته باشد از بین بردن این سایت به صلاح نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :