آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30275
تاریخ انتشار : 31 تیر 1392 11:41
تعداد بازدید : 396

خطر ابتلا به بیماری های پوستی با موبایل

بررسی ها نشان داده که تلفن های همراه همواره روی خود مواد مضر و باکتری هایی از جمله MRSA را حمل می کنند که در نهایت می توانند اختلالات پوستی شدید را به وجود آورند.

خبرگزاری فارس- زمانی که «کتی کنتزمن» (Katie Kuntzman) حدود دو سال قبل برای نخستین بار در یک طرف صورت خود با برخی مشکلات مواجه شد، به درستی نمی‌دانست که برای صورتش چه اتفاقی افتاده است. او که هم‌اکنون 19 سال دارد، پس از تشدید این اختلالات سراغ متخصص پوست رفت که پاسخ پزشک برای این اختلالات بسیار جالب بود.
متخصص پوست پس از بررسی‌های لازم روی این دختر جوان اعلام کرد که عامل اصلی اختلالات به وجود آمده برای وی تلفن‌همراه‌اش است.
آن بخشی از صورت این دختر که با اختلالات پوستی شدید مواجه شده است، همان بخشی محسوب می‌شود که وی دایما گوشی خود را برای صحبت کردن در همان بخش نگه می‌دارد. پزشک کنتزمن توضیح داد که لمس نمایشگر گوشی، تایپ کردن پیام‌ها، شماره‌گیری و گشت‌وگذارهای اینترنتی نوعی روغن را روی صفحه‌نمایش پخش کرده است که به هنگام برقراری تماس‌های تلفنی این روغن به پوست وی آغشته شده و آن را به مرور زمان تخریب کرده است.
کنتزمن گفت: «من از زمانی که این مطلب را شنیدم به صورت مداوم صفحه نمایشگر گوشی هوشمند خود را با الکل تمیز می‌کنم».
محققان هم در بررسی‌های جدید خود نشان دادند که گوشی هوشمند آلوده تا چه اندازه می‌تواند به سلامت بدن آسیب برساند. بررسی‌ها نشان داده است که تلفن‌همراه همواره روی خود مواد مضر و باکتری‌هایی از جمله MRSA را حمل می‌کند که در نهایت می‌توانند اختلالات پوستی شدید را به وجود آورند. با توجه به اینکه گوشی هوشمند در طول روز داخل دستشویی، آشپزخانه، جیب، روی میز و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد، این آلودگی‌ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند و سلامتی افراد را تهدید کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :