آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3029
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 9:29
تعداد بازدید : 485

جهش صادراتی ایران به بازارهاي پيراموني

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران از جهش صادراتی ایران به بازارهاي پيراموني اعم از كشورهاي مشترك المنافع، قفقاز، كشورهاي عربي و آسياي ميانه در نيمه نخست امسال خبر داد.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت - رضا توفیقی گفت: میزان صادرات ایران به كشورهاي پاكستان، افغانستان و تركيه در نيمه نخست امسال 34 درصد رشد كرده است.
وی از رشد 24 درصدي صادرات جمهوري اسلامي ايران در شش ماه نخست امسال به كشورهاي عربي خبر داد.
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران تصريح كرد: همچنين صادرات جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي اردن و سوريه به ترتيب در نيمه نخست امسال 27 و 13 درصد افزايش يافته است.
توفيقي از رشد 50 درصدي صادرات كشورمان به كشورهاي اوكراين، بلاروس و فدراسيون روسيه در شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در اين مدت 172 ميليون و 698 هزار و 332 دلار كالا از جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي ياد شده صادر شده است.
وي افزود: در نيمه نخست امسال 839 ميليون دلار كالا به كشورهاي مشترك المنافع صادر شده كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد كرده است.
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران تصريح كرد: همچنين صادرات جمهوري اسلامي ايران در نيمه نخست امسال به كشورهاي آسياي ميانه اعم از تركمنستان، قرقيزستان و قزاقستان به ترتيب 10، 14 و 6 درصد افزايش يافته است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :