آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30324
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1392 11:32
تعداد بازدید : 556

اطلاع رسانی آنلاین تغییرات جاده و وضعیت راه ها به رانندگان

مدیر مرکزمدیریت راه ها گفت: تا پایان سال حدود 75 دستگاه دوربین نظارت تصویری دیگر در کشور نصب می شود.

ایسنا- داریوش امانی گفت: در حال حاضر 472 دستگاه دوربین تصویری در جاده‌های کشور نصب شده است.
امانی گفت: سالانه برای نگهداری و آبونمان مخابراتی یک دستگاه دوربین نظارتی حدود 150 میلیون ریال هزینه می‌شود.
وی درباره اتصال تابلو‌های پیام‌ متغیر به نقشه گرافیکی راه‌ها گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایجاد سیستم‌های هوشمند در راه‌های کشور است که در این راستا طی سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است.
امانی درباره نصب تابلوهای VMS توسط معاونت راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاد‌ه‌ای، گفت: در استان‌ها این تابلوها به مراکز مدیریت راه‌های استان متصل هستند که آنجا بر اساس اطلاعات موجود، دیتاها ‌به مراکز مدیریت راه‌ها در استان فرستاده شده سپس پیام‌های ترافیکی روی آنها نمایش داده می‌شود.
وی با بیان اینکه در این سیستم آخرین تغییرات جاده و وضعیت راه با تابلوهای پیام متغیر به رانندگان اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: در تابلو‌های پیام متغیر اطلاعات مسیر پیش روی رانندگان همانند تصادف، انسداد راه و وضعیت ترافیکی به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود. امانی در خصوص سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ به عنوان سامانه اعلام مسیر و مسافت بهینه گفت: هموطنان می‌توانند برای دریافت مسیر و مسافت بهینه با ارسال کد مخابراتی شهر مبدا و مقصد به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ از مسیر بهینه‌ اطلاع یابند. مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه مدیریت سریع وقایع جاده‌ای، ارتباط با مردم، بازیابی ظرفیت اولیه راه‌ها، استفاده از اطلاعات سیستم هوشمند حمل و نقل از فعالیت‌های این مرکز است، گفت: هم‌اکنون در 58 گردنه صعب‌العبور کشور، سامانه‌های برخط هواشناسی جاده‌ای نصب شده است تا اطلاعات جاده‌ای را در اختیار مرکز قرار دهند. وی افزود: اطلاعات سامانه‌های هواشناسی پس از ارزیابی، توسط این مرکز ‌در اختیار کاربران و استفاده‌کنندگان جاده‌های کشور قرار می‌گیرد.‌


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :