آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30331
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1392 11:43
تعداد بازدید : 915

هوشمندسازی کلاس های درس با نخستین وایت برد تعاملی ایرانی

محققان یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری خراسان موفق به ساخت «کیت هوشمندساز وایت برد» برای افزایش فضای تعاملی محیط درس و بالا بردن سطح بازدهی آموزش در کشور شدند.

فناوران- کیت هوشمندساز وایت‌برد، سیستمی است که با نصب در کنار دیتا پروژکتور و یا به صورت متحرک، سطح نمایش دیتاپروژکتور را تبدیل به سطح لمسی می‌کند.
این سطح نمایش می‌تواند پرده دیتاپروژکتور، دیوار و یا سطح تخته‌سفید معمولی باشد که با کیت هوشمندساز تبدیل به یک سطح لمسی شده و امکان کنترل کامپیوتر را به کاربر می‌دهد.
محمدمیرزایی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره فواید استفاده از این دستگاه گفت: روشن است که به‌کارگیری اسلایدها، عکس‌ها و فیلم‌ها فرآیند آموزش را در رسیدن به اهداف کمک می‌کند. ضمن اینکه کیت، به معلم این اجازه را می‌دهد تا برای آموزش دروس خاص مانند هندسه از نرم‌افزارهای تخصصی در محیط درس بهره بگیرد.
به گفته وی کیت هوشمندساز وایت‌برد این امکان را به وجود می‌آورد که بتوان از سطح دیتاپروژکتور به عنوان یک تخته سنتی نیز بهره گرفت؛ یعنی بتوان مانند نگارش با گچ بر تخته‌سیاه، با قلم نوری روی تخته‌سفید نوشت.
استفاده از محصولات داخلی در ساخت دستگاه
گروه سازنده این کیت هوشمندساز پروژه خود را از سال 1390 با بررسی تکنولوژی‌های مختلفی که برای تولید وایت‌بردهای تعاملی به کار می‌رود آغاز کرد و توانست با مهندسی معکوس در نهایت طرحی با کیفیت و کارایی قابل قیاس با نمونه‌های خارجی ارایه کند که با وجود امکانات کم و محدودیت‌ها، قابل پیاده‌سازی در کشور
باشد.
میرزایی با بیان اینکه نخستین نمونه از این دستگاه‌ در اسفند ماه سال 1390 برای آزمایش در یک کلاس درس نصب شده است، گفت: بعد از شناخت معایب و نواقص کار و اعمال برخی اصلاحات، دستگاه به صورت نیمه‌صنعتی تولید و به بازار عرضه شد و هم‌اکنون شرکت در حال برنامه‌ریزی برای تولید صنعتی این محصول است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :