آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30389
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1392 11:26
تعداد بازدید : 583

رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی:

اعطای ستاره کیفیت خدمات، ارتقای بهره وری را به دنبال دارد

رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی طرح اعطای نشان کیفیت خدمات (ستاره کیفیت) را گام موثری در بهره وری خدمات کشور دانست و گفت: اجرای این طرح یکی از راهکارهای دستیابی به هدف حمایت از حقوق مصرف کننده است.

فارس- مهدی فتح‌الله دیروز در شورای اصناف در مراسم رونمایی از اعطای ستاره‌های کیفیت گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی، گروه‌های خدماتی با سهم حدود 51 درصدی در تولید ناخالص داخلی ایران، بیشترین تاثیر در این بخش دارند.
وی افزود: همچنین بر اساس گزارش مرکز آمار، حدود 8/44 درصد شاغلان کشور، در بخش خدمات فعالیت می‌کنند بنابراین این امر نشان می‌دهد که ارتقای بهره‌وری و افزایش سطح ارایه خدمات در کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.
فتح‌الله با بیان اینکه طرح اعطای نشان کیفیت خدمات (ستاره کیفیت) ‌ویژه بخش اصناف که شامل 3/2 میلیون واحد صنفی است، از ابتدای سال 91 در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در این طرح سعی شده با حذف مشکلات موجود در نظام ستاره هتل‌ها و با ایجاد مکانیزم بازخورد از مشتریان پس از هر بار مراجعه به واحد صنفی و کنترل مستمر، همچنین طراحی نظام به صورت جامع، اثربخشی نشان را در همه صنوف، ارتقا داد.
وی با اشاره به سهم 17 درصدی بخش بازرگانی در تولید ناخالص داخلی ایران گفت: رشد انتظارات مردم از واحدهای صنفی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به مقوله کیفیت طی سال‌های اخیر، موجب شد تا ضرورت ایجاد یک زیرساخت مناسب برای پاسخگویی به این انتظارات بیش از پیش احساس شود. وی افزود: در حال حاضر بیش از 70 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان متعلق به بخش خدمات است که می‌تواند به عنوان پیشران سایر بخش‌ها قلمداد شود بنابراین توجه به کیفیت خدمات، برای توسعه این بخش بسیار حیاتی است که در کشورمان نیز باید ساختار مناسبی برای ارزیابی و کنترل کیفیت خدمات به خصوص در بخش اصناف، تعریف شود. فتح‌الله گفت: تمام واحدهای صنفی که به عنوان ارایه‌کننده خدمات به عامه مردم در کشور هستند به عنوان طرف عرضه و آحاد جامعه که دریافت‌کننده خدمات از واحدهای صنفی است، در این طرح به عنوان طرف تقاضاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :