آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3048
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 10:19
تعداد بازدید : 470

بازگشایی ال سی ریالی در شورای پول و اعتبار بررسی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی بازگشایی ال سی ریالی در شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: شان اتاق بازرگانی بالاتر از نمایشگاه داری است.

فارس- مهدی غضنفری در پاسخ به مطالبات بخش خصوصی افزود: با مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی بازگشایی ال‌سی ریالی در دستور کار شورای پول اعتبار قرار می‌گیرد و این شورا در این مورد اظهارنظر می‌کند.

مشکل فولادی‌ها برای گشایش ال‌سی داخلی با بخش خصوصی
 بخشنامه بانک مرکزی محدودیت‌هایی را در معاملات فعالان اقتصادی ایجاد کرده است در این زمینه نایب رییس انجمن تولید‌کنندگان فولاد گفت: در گذشته ال‌سی‌ داخلی بین خریدار و فروشنده مواد اولیه برقرار بود که بعد از اختلاس اخیر باید یک طرف گشایش ال‌سی ‌دولت باشد.
  حمیدرضا طاهری‌زاده با بیان اینکه خطوط اعتباری قبلی که برای واردات 200 هزار تن فولاد استفاده می‌شد، بسته شده است، افزود: در گذشته ال‌سی‌ داخلی بین خریدار و فروشنده مواد اولیه برقرار بود که بعد از اختلاس اخیر بخشنامه جدیدی ابلاغ شد که بر اساس آن باید یک طرف گشایش   ال‌سی ‌دولت باشد، در حالی که ما خواستار معامله با بخش خصوصی هستیم.
وی با بیان اینکه قرار بود اعتبارات ری‌فاینانس برای واردات 6 میلیون تن مواد اولیه به صنعت فولاد اختصاص یابد، اظهار داشت: همچنین قرار شد تا مرز 250 میلیون دلار بابت واردات فولاد ارز اختصاص یابد.
طاهری‌زاده تصریح کرد: به این ترتیب برای واردات 300 میلیون تن فولاد ارز تخصیص یافت که 150 میلیون تن آن به تولید‌کنندگان فولاد رسید و 150 میلیون تن نیز نصیب واردکنندگان و سندیکای لوله و پروفیل شد.
وی در مورد تعرفه واردات محصولات فولادی نیز با بیان اینکه ما به دنبال افزایش تعرفه بودیم، گفت: در چنین شرایطی تعرفه واردات میلگرد 5 درصد کاهش یافت و در نهایت با وجود موافقت مسوولان، این تعرفه هنوز به حالت قبل باز نگشته است.
نایب رییس انجمن فولاد با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی تعرفه واردات میلگرد افزود: در این کمیته نمایندگان سازمان حمایت، وزارت صنعت و فولادسازان حضور داشتند و همه موافقت کردند که تعرفه واردات میلگرد بعد از گذشت سه ماه به رقم قبل برگردد ولی با گذشت این مدت هنوز چنین اتفاقی عملی نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :