آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3065
تاریخ انتشار : 25 آبان 1390 9:5
تعداد بازدید : 383

رییس اتاق بازرگانی ایران:

امتیازات ویژه شبه دولتی ها حذف می شود

رییس اتاق بازرگانی ایران در تشریح بخشی از مهم ترین بندهای قانون بهبود فضای کسب وکار گفت: امتیازات ویژه شبه دولتی ها حذف می شود.

 محمد نهاوندیان افزود: قانون بهبود فضای کسب‌وکار 30 ماده دارد که تمام مواد این قانون فوق‌العاده و به منظور توسعه اهداف اقتصادی نظام است.
وی گفت: ضرورت استعلام بخش خصوصی در تمامی قوانین و مقررات دولت و مجلس، سخنگو داشتن دستگاه‌ها و پاسخگویی آنها به نمایندگان بخش خصوصی در جلسات هفتگی و پیش‌آگهی دادن نسبت به تصمیمات مهم اقتصادی تا قبل از اجرا به طوری که فعالان اقتصادی در جریان این تصمیمات باشند از مهم‌ترین مواد قانون بهبود فضای کسب‌وکار است.
رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: تشکیل شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سطح استانی و تعریف وظایف جدید برای این شورا از جمله تجدیدنظر در قرارداد دستگاه‌های دولتی، عمومی و بانک‌ها که از پیش تعیین شده است از مهم‌ترین تغییرات وظایف شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است که باید با مشورت اتاق‌ها صورت گیرد.نهاوندیان با فوق‌العاده خواندن مواد قانون بهبود فضای کسب‌وکار گفت: در این قانون پیش‌بینی شده است تا تبعیض‌ها و امتیازاتی که بخش دولتی داشته است کنار گذاشته شود و موسسات عمومی غیردولتی از امتیازات ویژه نداشته باشند.
گفتنی است، کلیات قانون بهبود فضای کسب‌وکار روز گذشته در مجلس به تصویب رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :