fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 3068
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1390 9:13
  تعداد بازدید : 483

  پست بانک در آستانه خروج از اصل 44

  حاشیه های شرکت مشمول اصل 44 پست بانک با وجود گذشت بیش از یک سال از حضور آن در بورس ادامه دارد. در تازه ترین اقدام در مورد سرنوشت پست بانک نمایندگان مجلس به طرح یک فوریتی رای دادند که در صورت نهایی شدن آن، این شرکت از فهرست واگذاری ها خارج می شود.

  بیما- شرکت 55 میلیارد تومانی پست بانک در حالی با وجود مخالفت‌های آشکار وزیر ارتباطات از 11 آبان ماه سال گذشته به عنوان یکی از شرکت مشمول اصل 44 وارد بورس شده و تاکنون حدود 10 درصد از سهام آن به مردم و 20 درصد سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت واگذار شده که نمایندگان در اقدامی غیر قابل پیش بینی به یک فوریت طرح خروج نام این شرکت از فهرست شرکت‌های مشمول اصل 44 رای دادند.
  دلیل این طرح که با 120 رای موافق، 24 رای مخالف و 16 رای ممتنع به تصویب رسیده، به خدمات بانکی ارایه شده توسط پست‌بانک در شهرهای توسعه نیافته و روستاهای دور افتاده برمی‌گردد که با توجه به اینکه هیچ بانک خصوصی خود را مکلف به ارایه این خدمات منحصر به فرد به دلیل عدم سودآوری نمی‌کند، توقف ارایه سهام پست‌بانک از نظر دولت مطلوب است.این در حالی است که در صورت رای نهایی مجلس به خروج نام پست بانک از فهرست شرکت‌های مشمول اصل 44 ، معلوم نیست سهامداران کنونی این شرکت و همچنین دارندگان سهام عدالت با چه سرنوشتی و آینده ای روبه‌رو خواهند شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :