آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3087
تاریخ انتشار : 21 آبان 1390 10:11
تعداد بازدید : 14251

سامانه 1818 مخابرات خطوط قطع بدهی را آنلاین وصل می کند

مسوول سامانه 1818 استان تهران گفت: در مراکز مخابراتی آنلاین استان تهران با پرداخت وجه قبض از طریق سامانه 1818 تلفن به صورت آنی وصل می شود.

روابط عمومی مخابرات ایران - سیامک صابر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر امکان جدیدی برای مشترکان تلفن ثابت که خط تلفن آنها به دلیل بدهی قطع می‌شود فراهم شده که خط تلفن این دسته از مشترکان در صورت پرداخت بدهی از طریق 1818 بلافاصله و در کمتر از پنج دقیقه و بدون مراجعه حضوری وصل می‌شود.
مسوول سامانه 1818 بیان کرد: سال گذشته اطلاعات چند مرکز مخابراتی در تهران به صورت آنلاین دریافت می‌شد و امکان اتصال آنی تلفن‌های قطع شده بدون مراجعه حضوری وجود داشت که در حال حاضر  80 درصد مراکز مخابراتی استان تهران آنلاین شده‌اند.سامانه 1818 برای سهولت در پرداخت قبوض و ارایه خدمات غیرحضوری به تمامی مشترکان تلفن ثابت طراحی شده است. وی افزود: مشترکان تلفن ثابت در استان تهران می‌توانند با شماره 1818 تماس گرفته و ریزمکالمات خود را به همراه صورتحساب آخرین دوره دریافت و از طریق همین سامانه اقدام به پرداخت قبوض خود کنند.
 وصل تلفن قطع‌شده مرکز غیر آنلاین پس از چند ساعت
وی افزود: اتصال دوباره تلفن در مراکز معدودی که آنلاین نیستند نیز بعد از چند ساعت و بدون مراجعه حضوری امکان‌پذیر است.صابر با اشاره به هماهنگی میان سامانه 1818 و دو بانک ملی و صادرات گفت: اطلاعات مربوط به پرداخت قبوض مخابرات از طریق بانک ملی و صادرات نیز آنلاین شده و اطلاعات پرداخت به فاصله نیم ساعت به سامانه 1818 می‌رسد و اگر مشترکی که تلفنش قطع شده از طریق خودپردازهای این بانک و یا باجه‌های آن، صورتحساب خود را بپردازد به فاصله نیم ساعت تلفنش وصل خواهد شد.
 پرداخت نیمی از قبوض مخابرات از بانک‌های ملی و صادرات
وی افزود: 50 درصد قبوض مخابرات از طریق دو بانک ملی و صادرات پرداخت می‌شود و با سایر بانک‌ها نیز در حال مذاکره هستیم تا اطلاعات پرداخت را در مدت زمان نیم‌ساعت به این سامانه منتقل کنند.صابر با اشاره به استقبال مردم از خدمات سامانه 1818 گفت: برای جوابگویی به مراجعان، خطوط تلفن این سامانه افزایش یافته و هم اکنون 540 مشترک به صورت همزمان می‌توانند به 1818 زنگ بزنند، چندین خط نیز در این سامانه اختصاص به تماس با مشترکان دارد.وی یادآور شد: سامانه 1818 برای معرفی و آشنایی خدمات مختلف این سامانه به مردم در نمایشگاه تله‌کام دوازدهم حضور خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :