آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3091
تاریخ انتشار : 21 آبان 1390 10:20
تعداد بازدید : 507

ENGTX570 DCII

عرضه کارت گرافیک جدید GTX570 اسوس

کارت گرفیک ENGTX570 DCII اسوس که به تازگی به بازار عرضه شده مبتنی بر پردازنده گرافیکی GTX570 با فرکانس کاری 742 مگاهرتز و از کارایی و امکانات خوبی برخوردار است.

فناوران- پردازنده گرافیکی این محصول مجهز به 480 واحد پردازش CUDA است که وظیفه پردازش دستورالعمل‌ها را بر عهده دارد. اسوس در این محصول از 1280 مگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس 3800 مگاهرتز بهره می‌برد که با استفاده از رابط حافظ 320 بیتی با پردازنده گرافیکی در ارتباط است. با وجود این رابط و فرکانس حافظه پهنای باند حافظه 152 گیگابایت در ثانیه را برای تبادل اطلاعات بین پردازنده و حافظه فراهم می‌کند. امکانات ارتباطی این کارت پورت HDMI، Display Port و دو پورت DVI است که امکان نصب کارت‌ گرافیک را به انواع وسایل تصویری فراهم می‌کند. اما مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث تمایز هرچه بیشتر این محصول از رقبا شده،  فناوری‌های انحصاری Super Alloy Power و سیستم خنک‌کننده Direct CU II است.
 در فناوری Super Alloy power شرکت اسوس با استفاده از فرمول خاص در قطعات حیاتی منبع ‌تغذیه باعث افزایش کارایی تا 15 درصد، کاهش دما تا 35 درجه و افزایش عمر قطعات تا 5/2 برابر  شده است. همچنین در فناوری DCII اسوس با استفاده از لوله‌های مسی انتقال حرارت و ارتباط مستقیم این لوله‌ها با پردازنده گرافیکی باعث انتقال سریع حرارت به پره‌های آلومینیومی می‌شود که این موضوع باعث کاهش 20 درصدی دمای پردازنده ‌گرافیکی می‌شود. علاوه بر این، با وجود دو فن 10 سانتی‌متری، میزان گردش هوا در این سیستم‌خنک‌کننده تا 600 درصد افزایش می‌یابد. به این موارد باید ویژگیVoltage Tweak (برای اورکلاک راحت پردازنده‌گرافیکی) را هم اضافه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :