آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3095
تاریخ انتشار : 21 آبان 1390 10:39
تعداد بازدید : 872

سکوت پرابهام وزیر صنعت، معدن وتجارت

رییس کل سازمان توسعه و تجارت در گفت وگویی با اتحادیه مبلمان اعلام کرد که نمایشگاه یک پدیده اقتصادی و حرفه ای است، بنابراین باید توسط اتحادیه ها برگزار شود. (خبرگزاری فارس 14/8/90) پیش از این نیز نهاوندیان، رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه ای به غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت برگزاری نمایشگاه های تخصصی توسط اتحادیه ها تاکید کرده
بود.

فخری زارع

همه این اظهارات درحالی است که مهم‌تر از آن، طبق قانون‌اساسی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی بر عهده تشکل‌های صنفی بوده و مسوولان دولت دهم نیز سنگ بخش خصوصی و اهمیت تشکل‌های صنفی را به سینه می‌زنند، با وجود این امسال مجوز برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی از تشکل‌ها گرفته و به نام شرکت‌های وابسته به شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی صادر شده که اعتراض بسیاری از اصناف را در پی داشته است.
یکی از نمونه‌های مهم، نمایشگاه الکامپ هفدهم است که بدون اطلاع‌رسانی مجوز برگزاری آن از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گرفته و به نام شرکت آوین‌افزار زده شده که ارتباطی با تشکل و صنف آی‌تی ندارد و گویا رییس آن عضو هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی است.
 اما شنیده شده که این شرکت نیز در سکوت رسانه‌ای با رعایت نکردن ترتیب ثبت‌ نام، هزینه ‌تراشی و ابهام در جانمایی غرفه‌ها موجب نارضایتی برخی از شرکت‌های متقاضی حضور در نمایشگاه شده است؛ تا جایی که برخی از این شرکت‌کنندگان از مجری الکامپ هفدهم شکایت کرده‌اند.
با وجود اعتراض‌ شرکت‌ها و تناقض‌گویی مسوولان مبنی بر ارایه مجوز به نهادهای صنفی این سوال پیش می‌آید که چرا مجوز برگزاری مهم‌ترین رویداد فناوری اطلاعات از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گرفته شده و به شرکتی که تخصصی در این زمینه نداشته و مشکلاتی هم برای متقاضیان حضور در نمایشگاه به وجود آورده ارایه شده است.
 سکوت وزیر صنعت، معدن وتجارت و رییس شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در این زمینه باید شکسته شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :