آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3127
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 9:29
تعداد بازدید : 646

تلویزیون اینترنتی در آموزش و پرورش راه اندازی شد

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی تلویزیون اینترنتی در آموزش و پرورش خبر داد.

فناوران- یوسف نوری با اشاره به راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی در ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: این ارتباط از بستر اینترنت با نقاط مختلف انجام  می شود و حتی از منزل هم از طریق این برنامه امکان مشاهده مکان‌های مختلف به صورت زنده را میسر کرده است.
وی گفت: از طریق این برنامه امکان ارتباط با مکان‌های مهم مانند مشهد مقدس نیز به صورت زنده امکان‌پذیر است و از طریق IT نیز می‌توان ارتباط متقابل با ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور برقرار کرد.
نوری با بيان اینکه این کار مشترک فناوری اطلاعات آموزش و پرورش و استانداری‌ها بود، افزود: هماهنگی‌هایی در این باره با استانداری‌های کشور صورت گرفت اما آنها به دلیل اینکه نتوانستند ویدیو کنفرانس را در مکان‌های دیگر مستقر کنند این امر میسر نشد.
وی گفت: وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات هم نتوانستند در این باره کمکی به ما کنند، از این رو کارکنان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با زحمات خود توانستند این کار را در حضور رییس جمهور انجام دهند و ارتباط تعاملی هم در همان مراسم با مشهد مقدس برقرار شد.
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش یکی از اهداف راه‌اندازی این سامانه را برای کمک به طرح عظیم قرآن کریم دانش‌آموزان و فرهنگیان دانست.
نوری همچنین درباره سامانه مدرسه مجازی قرآن گفت: نام محمود احمدی نژاد در سامانه مدیر مدرسه مجازی قرآن ثبت شد و پیامی ‌را هم از صحبت‌های رییس جمهور در این سامانه ثبت کردیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :