آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3134
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 10:32
تعداد بازدید : 903

تلكام و لوازم خانگي

دوازدهمين نمايشگاه مخابرات و ارتباطات (تلكام) همچون سال هاي قبل بدون حاشيه و جنجال هايي كه عادت كرده ايم در پايان برخي نمايشگاه ها شاهد آن باشيم، تمام شد. گذشته از دلايل، از جمله ويژگي هاي تلكام، برگزاري منظم و تثبيت آن در تقويم نمايشگاهي كشور است؛ موضوعي كه زمينه برنامه ريزي بلندمدت و بدون دغدغه براي مشاركت كنندگان و ذي نفعان اين نمايشگاه را فراهم مي كند.

اگرچه بسيار دوست داشتيم و زيبنده‌تر بود، نمايشگاهCT (تلكام) كشورمان جدا از IT (الكامپ) نباشد، اما به هر تقدير گويي بايد قيد عرضه و نمايش همزمان توانمندي‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات كشورمان را بزنيم.
اما قيد يك تصميم كارشناسي براي برگزاري نمايشگاه ICT را زدن به معناي اتخاذ يك تصميم غير كارشناسي براي برگزاري همزمان نمايشگاه مخابرات با نمايشگاه لوازم خانگي نيست. امسال در تصميمي جديد از سوي متوليان شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي، نمايشگاه تلكام شاهد مراجعاني بود كه برخی براي تهيه جهيزيه گذرشان به نمايشگاه بين‌المللي افتاده بود. موضوعي كه چندان به مذاق تعدادی از غرفه‌داران مخابراتي خوش نيامده بود.
از اين موضوع كه بگذريم حضور پر تحرك و رقابت سنگين تبليغاتي دو اپراتور كشور، حال‌وهواي خاصي به نمايشگاه تلكام داد و البته خوش به حال مجري و متولي نمايشگاه!
اما همان گونه كه ذکر شد، برگزاري منظم و بدون حاشيه نمايشگاه تلكام، گذشته از برخي كاستي‌ها در برگزاري سنتي و يكنواخت آن، رفته رفته به لطف جنگ تبليغاتي اپراتورها از حالت نمايشگاهي براي اعلام حضور شركت‌ها در حال تبديل شدن به فرصتي براي عرضه جديدترين نوآوري‌هاي ارتباطي است.
به هر تقدير با توجه به ظرفیت‌های ايجاد شده در تلكام، اميد مي‌رود متوليان شركت نمايشگاهي زمينه برگزاري هر چه بهتر اين نمايشگاه را در سال‌هاي آتي فراهم آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :