آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3135
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 10:33
تعداد بازدید : 635

فیضی در مراسم افتتاح مرکز توسعه فناوری اطلاعات:

درآمد مخابرات تا 40 درصد افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران پیش بینی کرد که با راه اندازی مرکز فناوری اطلاعات، در آینده تا 40 درصد درآمد شرکت مخابرات ایران افزایش می یابد.

فناوران- صابر فیضی در مراسم افتتاح مرکز توسعه‌ فناوری اطلاعات با هدف ارایه خدمات با پهنای باند وسیع از طریق دیتا گفت: راه‌اندازی این مرکز یک ضرورت بود، الان در سطح کشور تنها 2 درصد از سبد هزینه هر خانوار به ارتباطات اختصاص دارد  که در مقایسه با دنیا رقم بسیار پایینی است.وی افزود: شرکت مخابرات خصوصی شده است و ما باید با ارایه خدمات از طریق ظرفیت‌های دیتا برای شرکت درآمدزایی ایجاد کنیم.وی اظهار داشت: ارایه خدمات از طریق دیتا این مزیت را برای ما دارد که از این امکان در ازای 80 درصد درآمد تنها 20 درصد از هزینه و توان اجرایی ما را به خود اختصاص می‌دهد.
  آقای فیضی، درآمد بیشتر نوش جون‌تون. اما قرار نیست این اینترنت به اصطلاح پرسرعت 128 کیلوبیتی برای ما مردم هم کم هزینه‌تر بشه؟
 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: در طرح موسوم به شباب که پروتکل آن در حال بسته شدن است ، تمام اصناف از طریق مخابرات به شبکه بازرگانی کشور متصل می‌شوند.وی افزود: تفاهم نامه‌ای هم با دولت در حال انعقاد است که براساس آن تمام اداره‌ها، نهادها، مدارس، گمرک و غیره به این شبکه متصل
خواهند شد.مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به بحث تعرفه‌گذاری خدمات مخابراتی در شورای رقابت اشاره کرد و اظهار داشت: در تعیین تعرفه‌ها برای تلفن ثابت 20 درصد، تلفن همراه 50 درصد و برای سایر سرویس‌ها 30 درصد در نظر گرفته شده است که این 30 درصد فضای خوبی را برای ما ایجاد می‌کند.
  مدیرعامل جان! فکر نمی‌کنید قدری گران است؟ دیدید که اونور آب تلفن ثابت رو روی فیبر به همراه اینترنت پرسرعت روی فیبر تقریبا رایگان می‌دن؟!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :