آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31415
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 13:57
تعداد بازدید : 680

نیمی از جوانان تهرانی در خطر اعتیاد به اینترنت

رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان با اعلام اینکه 8/50 درصد جوانان تهرانی در معرض خطر اعتیاد به اینترنت قرار دارند گفت: اعتیاد به اینترنت در پسران بیشتر است.

ایسنا- محمدتقی حسن‌زاده افزود: طی تحقیقاتی که در سال 88 مبنی بر شیوع اعتیاد در جوانان بین سنین 15 تا 29 سال انجام شده است. میزان اعتیاد جوانان به اینترنت در حد شدید 1/9 درصد و در معرض خطر 50/8درصد اعلام شده است.
وی با بیان اینکه این تحقیق روی یکهزار و 600 نفر از جوانان شهر تهران انجام شده است، افزود: از این تعداد 800 نفر از اینترنت استفاده می‌کردند و 800 نفر بر اساس دلایلی همچون اعتیادآور بودن آن، وقت نداشتن، نیاز و ضرورت نداشتن و غیره از اینترنت استفاده نمی‌کردند.
حسن‌زاده درباره مدرک تحصیلی افرادی که به اینترنت اعتیاد داشتند، گفت: اعتیاد به اینترنت بر حسب وضعیت تحصیلات متفاوت است و در افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم بیشتر مشاهده شده است.
وی افزود: اعتیاد به اینترنت در افراد بیکار بیشتر است و این افراد اکثرا در منزل از اینترنت استفاده می‌کنند.
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش با بیان اینکه اعتیاد به اینترنت در سنین 15 تا 20 سال بیشتر دیده شده است، گفت: بر اساس نتایج تحقیقاتی که با روش نمونه‌گیری تصادفی خوشه‌ای چند مرحله‌ای انجام شده است بین تحصیلات والدین و اعتیاد به اینترنت ارتباط خاصی وجود دارد و در نمونه‌هایی که سطح تحصیلات پدر آنها فوق دیپلم است، بیشتر دیده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :