آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3150
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 11:6
تعداد بازدید : 1159

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

تحقق برنامه های سازمان تنها در گرو مشارکت اعضاست

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای، رییس کمیسیون افتا و قائم مقام مدیرعامل گروه شرکت های کهکشان گفت: یکی از مهم ترین برنامه های هیات مدیره دور جدید نظام صنفی رایانه ای ایجاد یک پایگاه داده از اعضا و زمینه فعالیت آنان در تمام حوزه های فناوری اطلاعات است که با جدیت آن را پیگیری
خواهیم کرد.

بهناز آریا با بیان اینکه در حال حاضر مشکل عمده موسسات آموزشی این است که سازمان یا تشکلی وجود ندارد که پایگاه داده‌ای از موسسات آموزشی معتبر داشته، افزود: متاسفانه تعداد موسسات آموزشی مشخص نیست و هیچ نظارتی برنحوه فعالیت این موسسات اعمال نمی‌شود.
وی با بیان اینکه عملا معلوم نیست یک موسسه آموزشی باید مجوز از چه نهادی داشته باشد،افزود: بحث مجوز و نظارت بر موسسات آموزشی از جمله مواردی بود که دور قبل در کمیسیون آموزش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح شد ولی به نتیجه‌ای نرسید که امیدوارم در این دوره با جدیت دنبال شود. به طور کلی یکی از مهم‌ترین اهداف ما این است که سازمان در تمام حوزه‌های فناوری اطلاعات یک دیتابیس یا پایگاه داده ایجاد کند و مرجعی باشد برای همه شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند.
آریا ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از اعضای هیات مدیره دور سوم در زمینه آموزش فعالیت می‌کنند و به اهمیت موضوع اشراف کامل دارند، امیدواریم در این دوره فعالیت‌های بیشتری در این زمینه
 انجام شود.
رییس کمیسیون افتا در مورد برنامه‌های هیات مدیره جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: هیات مدیره سازمان هنوز در حال صحبت‌های داخلی خود است و حدود یک ماه دیگر طول می‌کشد تا برنامه ارایه دهد.
وی با بیان اینکه تصمیم نداریم شتاب زده عمل کنیم،افزود: باید نظر تمام اعضای هیات مدیره را داشته باشیم به همین دلیل چندین جلسه تخصصی و کارگروه‌های ویژه‌ای ترتیب داده‌ایم و به جای اینکه جلسات هیات مدیره هر دو هفته یک‌بار تشکیل شود، هفته‌ای یک‌بار تشکیل می‌شود.
آریا با بیان اینکه طرح کلی توسط هیات رییسه و کارگروه برنامه‌ریزی ارایه می‌شود، گفت: هر یک از اعضا نیز نظرات و برنامه‌های خود را ارایه می‌کنند و درنهایت در جلسات هیات مدیره برنامه‌ها بررسی و تایید و تبدیل به یک برنامه واحد
 خواهد شد.
وی همچنین در مورد نمایشگاه الکامپ گفت: عقیده شخص من این است که نظام صنفی رایانه‌ای برای برگزاری الکامپ ایجاد نشده بلکه الکامپ یکی از برنامه‌هایی است که سازمان باید آن را پیگیری کند که آن هم در قالب یک کارگروه می‌تواند
انجام بگیرد.
آریا افزود: باید به دنبال راه و روشی باشیم که این اتفاقات هر سال تکرار نشود. ولی در هر صورت هیات مدیره جدید سازمان تمام تلاش خود را برای گرفتن مجوز الکامپ‌های آتی خواهد کرد. این هدف بلند مدت است و باید با پشتکار و جدیت تمام
 دنبال شود.
مدیر آموزش موسسه کهکشان اضافه کرد: مسایل مربوط با الکامپ امسال مصادف شد با انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به همین دلیل انرژی و تمرکز صنف به تدریج به سوی انتخابات رفت و تا حدودی نمایشگاه الکامپ و مسایل حواشی آن کنار گذاشته شد. البته پیش از انتخابات فعالیت‌های زیادی در این مورد صورت گرفت که متاسفانه ناموفق بود.
بهناز آریا در ادامه با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های سازمان گفت: دوستانی که در هیات مدیره سازمان حضور دارند هر یک در شرکتی مشغول به فعالیت هستند، با وجود این انرژی و زمان می‌گذارند تا برنامه‌ها به نتیجه برسد. اما کاملا بدیهی است اگر همراهی اعضا نباشد عملا برنامه‌ها به جایی نمی‌رسد.
وی افزود: تقاضای من این است که همه اعضا ما را همراهی کنند تا بتوانیم صنف را به جایگاه مطلوب خود برسانیم. در واقع باید با کمک یکدیگر موجبات رشد فرزندمان‌ را
فراهم کنیم.
قائم مقام مدیرعامل گروه شرکت‌های کهکشان همچنین در مورد فعالیت این شرکت گفت: کهکشان نور از گروه شرکت‌های کهکشان 12 سال سابقه آموزشی دارد و کمافی سابق در حال رشد و رفتن به سوی تکنولوژی‌های جدید است.
وی با بیان اینکه تغییر بنیادینی در استراتژی شرکت اتفاق نیفتاده است،گفت: با توجه به اولین افتتاح ساختمان هوشمند آموزش در ایران، دست‌مان در برگزاری دوره‌های آموزشی آن هم در سطح استانداردهای بین‌المللی بازتر شده و همکاری ما با پارتنرها نیز افزایش یافته است.
آریا ادامه داد: پارتنرها شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات هستند که کهکشان به عنوان یک‌هاب افراد علاقه‌مند به کار در این حوزه را به آنها معرفی می‌کند و در عین حال فناوری‌های مربوط به این شرکت‌ها را نیز به دانشجویان خود می‌شناساند.
وی با بیان اینکه مراکز دانش‌بنیان بهترین مراکز برای معرفی افراد جویای کار به شرکت‌های IT هستند، گفت: از ابتدای سال‌جاری تمام دوره آموزشی را به ساختمان هوشمند و سبز کهکشان منتقل کرده‌ایم. این ساختمان مطابق با بالاترین استانداردهای آموزشی طراحی شده و از مصالحی استفاده شده که قابل بازگشت
به طبیعت است.
از جمله شرکت‌های گروه کهکشان، شرکت کهکشان مشاور ایمن در زمینه مشاوره و پیاده‌سازی پروژه‌های امنیت اطلاعات فعالیت می‌کند و به همین دلیل موسسه کهکشان نور سابقه طولانی و درخشانی را در ارایه دوره‌های امنیت داشته و برای بحث امنیت در دوره‌های خود جایگاه ويژه‌ای قایل است.
با استفاده از تجارب آموزش، امنیت و استانداردی که در کهکشان وجود دارد امیدواریم بتوانیم در پیشبرد اهداف نظام صنفی به‌خصوص در دو کمیسیون افتا و آموزش نیز نقش مثبتی ایفا کنیم و در این راه منتظر مشارکت هر چه بیشتر اعضای صنف هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :