آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3151
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 11:8
تعداد بازدید : 1835

قائم مقام مدیرعامل شرکت تیام شبکه:

متولیان IT برگزار کنندگان بهتری برای نمایشگاه الکامپ هستند

بسیاری از غرفه داران بزرگ الکامپ شانزدهم به دلایلی چون زمان نامناسب برگزاری نمایشگاه و گرفتن مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای، امسال در الکامپ هفدهم حضور ندارند « تیام شبکه » از جمله شرکت هایی است که سال گذشته حضور پررنگی در الکامپ داشت ولی امسال در این نمایشگاه شرکت نکرده است. با بابک رشیدی قائم مقام مدیرعامل شرکت، گفت وگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

گویا شرکت تیام شبکه امسال در نمایشگاه الکامپ حضور ندارد،علت چیست؟
دلایلی که مسوولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مورد نامناسب بودن زمان برگزاری نمایشگاه مطرح کردند بسیار بجا بود. تاریخ و زمان برگزاری الکامپ هفدهم کارشناسی شده نیست. تاسوعا و عاشورا در فرهنگ ما بسیار مهم است و به سختی می‌توان در آن زمان افرادی را برای غرفه سازی پیدا کرد. در عین حال فضای نمایشگاه الکامپ به خاطر ماهیتی که دارد باید شاد باشد ولی به طور قطع امسال در سکوت برگزار خواهد شد.
شنیده می‌شود، برخی از شرکت‌ها به دلیل اینکه مجوز برگزاری را از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گرفته‌اند در الکامپ هفدهم شرکت نکرده‌اند ،آیا شما نیز نمایشگاه امسال را تحریم کرده‌اید یا علت حضور نداشتن شرکت تیام شبکه همان زمان نامناسب  برگزاری نمایشگاه است؟
به طور قاطع نمی‌گویم که به خاطر اینکه مجوز را از سازمان گرفتند در الکامپ هفدهم حضور نداریم زیرا نظر ما روی تحریم نبود، ضمن اینکه از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز الکامپ هفدهم تحریم نشد.اما تجربه ثابت کرده است که هرگاه شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی یا پیمانکارانش این نمایشگاه را برگزار کرده‌اند از سطح کیفی و کمی آن به شدت کاسته شده و برای شرکت کنندگان آن سود چندانی نداشته است.الکامپ نمایشگاهی تخصصی است و نظام صنفی رایانه‌ای نسبت به برگزاری آن شناخت بیشتری دارد.سال گذشته سازمان به‌‌رغم فرصت بسیار کمی که داشت توانست نمایشگاه خوبی برگزار کند و برپا کردن سالن دولت الکترونیکی نیز در کنار نمایشگاه به تعامل شرکت‌های IT و دولت کمک زیادی کرد.
برخی از شرکت‌های حاضر در الکامپ شانزدهم معتقد بودند، حضور سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه صرفا نمایشی بوده و تاثیر چندانی بر فعالیت شرکت‌ها نداشته است، نظر شما چیست؟
به نظر من اصلا چنین نبود.وجود سالن دولت الکترونیکی یکی از ضروریات نمایشگاه است. زیرا هم شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات به توانمندی‌های دولت نیازمند است و هم دولت نیاز  به تجربیات و دستاوردهای این شرکت‌ها دارد. در عین حال فضای بسیار خوبی بین شرکت‌های خصوصی و دولتی ایجاد می‌شود. طبق روال معمول آخرین روز نمایشگاه غرفه داران به هم سر می‌زنند که زمان بسیار خوبی برای تعامل و معرفی محصولات  است.
استقبال از الکامپ هفدهم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
متاسفانه  برخلاف سال گذشته که تمام اطلاعات نمایشگاه به صورت آنلاین در دسترس بود، تاکنون هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه چه شرکت‌هایی در نمایشگاه حضور دارند درج نشده است. اینکه چرا اطلاع رسانی نمی‌کنند جای سوال دارد.اما شنیده می‌شود بازار رضا و پایتخت که غرفه‌های بزرگ الکامپ شانزدهم را در اختیار داشتند امسال در نمایشگاه شرکت نکرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :