آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3162
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 11:37
تعداد بازدید : 2591

از سوی سومین هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

آحاد صنف IT برای تصویب برنامه عملیاتی سازمان به هم اندیشی دعوت شدند

هیات مدیره جدید سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از آحاد صنف برای هم اندیشی و مشورت در مورد اهداف و برنامه های عملیاتی سازمان دعوت کرد.

فناوران– سومین هیات مدیره سازمان نصر تهران  همزمان با شروع فعالیت خود موضوع تدوین برنامه عملیاتی سه ساله سازمان و پیش‌نویس اولیه این برنامه را در دستور کار خود قرار داد و پیش از تصویب نهایی آن با انتشار فراخوانی از آحاد صنف خواست در تدوین نهایی این برنامه همکاری و مشارکت داشته باشند.

فراخوان هم‌انديشي در مورد برنامه عملیاتی
سومين دوره هيات‌مديره سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران در حالي آغاز به فعاليت کرده است که بنا دارد در تمامي تصميمات مهم و موثر سازمان از همفکري، مشورت و همراهي آحاد صنف و صاحبنظران اين حوزه حداکثر بهره را ببرد و با اتکا بر خرد جمعي، مسير روشن و سهل‌تري را براي رسيدن به اهداف عاليه سازمان مردم‌نهاد نظام صنفي رايانه‌اي ترسيم کند.
به همین منظور، از اولين جلسه تشکيل هيات مديره دوره سوم در مهرماه سال جاري، موضوع تدوين برنامه عملياتي سه ساله سازمان در دستور کار قرار گرفت و با استفاده از همراهي همه اعضای هيات مديره، به تهيه پيش‌نويس اوليه اين برنامه اقدام شد.
هيات‌مديره علاقه‌مند است تا پيش از تدوين و تصويب نسخه نهايي برنامه از هم‌انديشي و مشورت آحاد صنف درخصوص اهداف و برنامه‌هاي مورد اشاره استفاده کند و پيشنهادهای عملي آنان را درخصوص اقدامات لازم و مناسب براي هر برنامه دريافت کند.

اصول و مفروضات برنامه عملیاتی
در تدوين برنامه عملیاتی سه ساله سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اصول و مفروضات زير مدنظر قرار گرفته است:
1. محتواي برنامه منعکس‌کننده مطالبات مطرح شده در فضاي عمومي انتخابات دوره سوم شامل دو گروه انتخاباتي و اعضای مستقل باشد، ضمن اينکه برنامه‌ها و اقدامات نيمه‌تمام دوره قبل هم مدنظر قرار داشته باشد.
2. برنامه‌ها تا حد ممکن جامع، واقع‌بينانه و با رعايت اولويت‌ها در محدوده منابع قابل تامين باشد.
3. اقدامات مناسب براي هر برنامه حتما سنجش‌پذير باشد.
لازم به ذکر است، اهداف و برنامه‌هاي اشاره شده در ذيل، براي عملياتي شدن احتياج به اقدامات کليدي و اجرایي دارند که در جلسات متعدد کارگروه تدوين برنامه و جلسات هيات‌مديره مورد بحث و بررسي قرار گرفته و تعديل‌هاي لازم روي آن صورت پذيرفته است. در نتيجه براي تمامي اهداف و برنامه‌هاي مصوب اقداماتي مشخص که عملياتي و سنجش‌پذير باشند، تعريف شده است که از عنوان کردن آنها در اين مستند پرهيز شده است تا مخاطبان بتوانند به صورت آزاد و بي‌هيچ ذهنيتي اقدامات پيشنهادي خود را ارایه کنند.
برنامه فوق بعد از دريافت نظرات اعضا و صاحبنظران و همچنين اعضای کميسيون‌ها که به مرور در حال شکل‌گيري است اصلاح شده و به تصويب نهايي هيات‌مديره خواهد رسيد. انتظار هيات مديره و تقاضاي آنان از عموم صاحبنظران و همکاران صنفي خود اين است که به اهداف و برنامه‌هاي اشاره شده توجه کرده و رهنمودهاي خود را براي آنان ارسال کنند.

راه‌های مشارکت اعضا در هم‌اندیشی
صاحبنظران و همکاران صنفی می‌توانند نظرات خود را از طریق پست‌الکترونيکي به نشانی و یا karami@irannsr.org به صورت مستقيم از صفحه ويژه برنامه در سايت سازمان به نشاني www.irannsr.org اظهارنظر کنند.
همچنین    ارسال نمابر به دبيرخانه سازمان به شماره 8876203، اظهارنظر در رسانه‌هاي تخصصي حوزه فناوري اطلاعات و برگزاري نشست حضوري با اعضاي کارگروه تهيه پيش‌نويس برنامه از طريق هماهنگي با دبيرخانه سازمان از دیگر راه‌های مشارکت در هم اندیشی برنامه عملیاتی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در دوره سوم هیات مدیره است.
صاحبنظران باید پیشنهادها و نظرات خود را تا روز  چهارشنبه 16 آذرماه سال ‌جاری از طریق یکی از راه‌های ارایه شده عنوان کنند.
اهداف و برنامه‌ عملياتي سه‌ساله هيات مديره
اهداف و برنامه‌ عملياتي سه‌ساله هيات مديره دوره سوم سازمان نظام‌ صنفي رايانه‌اي استان تهران در سه هدف عمده خلاصه شده که هریک دارای برنامه‌هایی است که در ذیل می‌آید:

هدف اول
نخستین هدف هیات‌مدیره سازمان نصر تهران افزايش تاثيرگذاري سازمان در بهبود فضاي کسب‌وکار از طريق افزايش تعاملات موثر با نهادهاي حاكميتي و صنفي براي پيگيري مطالبات صنفي است.
برنامه‌های هدف اول
اجراي سياست‌هاي اصل 44 و خروج دولت از فعاليت‌هاي تصدي‌گري در زمينه فناوري اطلاعات.
شفاف‌سازي فضاي مناقصات و مزايده‌هاي دولتي و برطرف کردن فضاي نابرابر براي حضور بخش خصوصي.
رفع موانع توسعه کسب‌وکار و منطقي‌کردن حقوق وارداتي و خدماتي.
اجرايي شدن قوانين حمايت از مالكيت معنوي.
رفع محدوديت‌هاي عرضه و ارایه پهناي باند و نظارت بر کيفيت خدمات و همچنین نظارت بر شرايط کيفي و کمي ارايه خدمات تلفن بين‌الملل.
تسهيل قوانين و شرايط انتقال و حواله ارز از طريق سيستم بانکي و صرافي‌ها براي صنعت فاوا و حضور موثر در مراکز سياستگذاري و تصميم‌گيري.
دفاع از منافع اعضا در حوزه روابط كار.

هدف دوم
هدف دوم افزايش تاثيرگذاري سازمان در ظرفيت‌سازي و توانمندسازي اعضا از طريق ارایه خدمات و انجام فعاليت‌هاي کارشناسي است.
برنامه‌های هدف دوم
تبديل سازمان به اولين مرجع معرفي و اطلاع‌رساني تخصصي ظرفيت‌هاي اجرايي اعضا.
توسعه و بهبود دانش و مهارت مديران و كارشناسان صنعت فاوا.
استخراج و انتشار اطلاعات محيطي و دروني صنعت  فاوا شامل مالي و اقتصادي و بازرگاني و غیره.
وضع و ترويج استانداردهاي مختلف در حوزه محصولات و خدمات  فاوا و همچنین تسهيل و ايجاد زمينه مناسب براي همكاري‌هاي مشترك ميان اعضا براي اجراي پروژه‌هاي بزرگ ملي و منطقه‌اي.
حمايت از شركت‌هاي كوچك و متوسط در جهت رفع موانع رشد و رونق‌بخشي به کسب‌وکار مشاوران حقيقي از طريق الزام به کارگيري مشاوران در فعاليت‌هاي مرتبط.

هدف سوم
هدف سوم هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تقويت ظرفيت‌هاي اجرايي سازمان از طريق بهبود ساختار تصميم‌گيري و اجرايي سازمان در راستاي احيای اعتماد و انسجام صنفي است.
برنامه‌های هدف سوم
افزايش مشاركت اعضا در ساختار و فعاليت‌هاي نظام صنفي و گسترش پوشش صنفي سازمان.
تقويت نقش کميسيون‌هاي سازمان در ساختار تصميم‌گيري و اجرايي.
تقويت ظرفيت‌هاي کارشناسي دبيرخانه در جهت پشتيباني از فعاليت کميسيون‌ها و گسترش ارایه خدمات به اعضا.
بازنگري اساسنامه و دستورالعمل‌هاي موجود سازمان، تقويت اعتبار و جايگاه شوراي انتظامي و تدوين برنامه راهبردي سازمان.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :