آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3167
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 11:48
تعداد بازدید : 466

ناظران سازمان بازرسی در کمیته اعتبارات بانک ها حضور می یابند

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی اخیر آن را متاثر از ضعف نظارت در نظام بانکی دانست و گفت: در پرونده این اختلاس مشکل کمبود نظارت درونی و بیرونی وجود داشت و سرانجام این بلا گریبان گیر خود نظام بانکی شد.

بیما- مصطفی پورمحمدی اظهار داشت: پرونده اختلاس و این فساد بزرگ بانکی ناظر دارد و ناظر آن دادستان کل است و همان گونه که کار پرونده جلو می‌رود توسط سخنگو و ناظر اطلاع‌رسانی می‌شود.
پورمحمدی همچنین در مورد حضور ناظران در کمیته اعتبارات بانک‌ها برای جلوگیری از تخلفات بانکی گفت: این کار انجام می‌شود، اما این‌گونه نیست که در همه کمیته‌ها سازمان بازرسی ناظر اعزام کند.
وی افزود: سازمان بازرسی در ارتباط با برخی اعتبارات مهم‌تر و حساس‌تر و در برخی بانک‌ها که برای سازمان مهم بوده و ویژگی خاص دارد، نمایندگانی اعزام می‌کند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در مورد شکایات وارده به این سازمان گفت: تا زمانی که قانون جدید ارتقای سلامت اداری در کشور راه‌اندازی نشده نمی‌توان آمار دقیق شکایات را مشخص کرد، چون غیر از سازمان بازرسی، به سایر دستگاه‌ها از جمله ریاست جمهوری نیز شکایت ارسال می‌شود.
پورمحمدی همچنین در مورد تخلفات بانک‌ها در استان‌ها افزود: تعداد پرونده‌ها در استان‌ها متفاوت و زیاد است اما نمی‌توان آمار دقیقی در این زمینه اعلام کرد.
رییس سازمان بازرسی کل کشور اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی را متاثر از ضعف نظارت در کشور دانست و گفت: متاسفانه در پرونده این اختلاس مشکل کمبود نظارت درونی و بیرونی وجود داشت، حتی ما هم که نظارت کردیم، کمتر ترتیب اثر داده و کمتر توجه کردند و متاسفانه این بلا گریبان‌گیر خود نظام بانکی شد.وی افزود: امیدواریم این حادثه یک زنگ خطر و یک هشدار جدی برای همه ما به ویژه نظام اقتصادی و نظام بانکی باشد تا دیگر بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و نظارت‌ها را سرسری نگیرند و وقتی به آنها هشدار داده می‌شود، توجه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :