آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3168
تاریخ انتشار : 28 آبان 1390 11:51
تعداد بازدید : 382

رییس کمیسیون اجتماعی خبر داد:

پرداخت حقوق 250 هزار تومانی به بیکاران از منابع بانک ها

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار در اولویت طرح صحن علنی مجلس است و منابع پرداخت مقرری از محل منابع قرض الحسنه بانک ها در نظر گرفته شده است.

ایسنا- ‌هادی مقدسی با بیان اینکه طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده، اظهار داشت: این طرح در انتظار مطرح شدن در صحن علنی مجلس است.
وی ادامه داد: این طرح به عنوان هفتمین دستور کار مجلس براساس اولویت و نوبت قرار دارد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار جزو اولویت‌هاست، گفت: به جریان افتادن این طرح در صحن علنی مجلس بستگی به میزان و حجم دستورهای قبلی مجلس دارد که چقدر زمان برای تصویب آنها داشته باشد.
به گفته این نماینده مجلس هشتم، برخی طرح‌های برگردانده شده از سوی شورای نگهبان در دستورکار مجلس است و اکنون این طرح در اولویت هفتم است.
وی در خصوص تامین منابع مالی طرح بیمه بیکاری متقاضیان کار تصریح کرد: منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها یکی از منابع درنظر گرفته شده برای این طرح است.
مقدسی افزود: پیشنهادهای متفاوتی برای حداقل و حداکثر مقرری کارجویان دیده شده، اما ضمن برقراری پوشش بیمه‌ای که هزینه آن به صورت قرض‌الحسنه خواهد بود مبالغی در نظر گرفته شده است.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: منابع دیگر نیز برای آن درنظر گرفته شده و نظر نهایی را نمایندگان در صحن مجلس خواهند داد و مهم این است پیش‌بینی منابع مغایر با اصل 75 قانون اساسی نبوده و باعث کاهش درآمدهای دولت نشود.
مقدسی تصریح کرد: طبق این طرح کمک هزینه 200 هزار تومان برای افراد مجرد در ماه و 250 هزار تومان برای افراد متاهل حداکثر تا دو سال در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: این کار به منظور حمایت و کاهش دغدغه‌های معیشتی افراد جویای کار است و در صورتی که فرد تا قبل از دو سال مشغول به کار شد، هزینه‌ای را که استفاده کرده به صورت اقساط بلندمدت حداقل 50 ماهه از حقوق خود پرداخت خواهد کرد.
این نماینده مجلس ادامه داد: در صورتی که در این دو سال فرد متقاضی مشغول به کار نشد، نشان می‌دهد که این فرد قصد پیداکردن شغل ندارد و کل پول دریافتی از ضامنش کسر
 خواهد شد.
به گفته مقدسی، هزینه‌های بیمه تامین اجتماعی جدای از مقرری پرداختی به کارجویان است و تمام هزینه‌ها از صندوق بیمه بیکاری پرداخت می‌شود که در مجموع ماهانه نزدیک به 350 هزار تومان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :