آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3197
تاریخ انتشار : 29 آبان 1390 8:48
تعداد بازدید : 650

وزير ارتباطات:

تلويزيون اينترنتي تا پايان امسال راه اندازي مي شود

وزير ارتباطات گفت: اميدواريم بتوانيم IPTV (تلويزيون اينترنتي) را حداكثر تا پايان امسال و با وسعت بيشتري طي سال 91 در كشور راه اندازي كنيم.

ايسنا- رضا تقي‌پور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: حداقل تا دو سال گذشته محتواي ديجيتالي بسياري نداشتيم زيرا فرستنده‌هاي تلويزيوني ما آنالوگ بود و طبيعتا فيلم‌ها و سريال‌هايي كه پخش مي‌شد، به ديجيتال تبديل نمي‌شدند. وي ادامه داد: طي دو سال گذشته كار در زمينه تلويزيون اينترنتي در كشور آغاز شده و بسياري از محتواي فيلم‌ها و سريال‌ها به محتواي ديجيتالي تبديل شدند، بنابراين اكنون محتوا به اندازه‌اي كه بتواند IPTV در كشور راه‌اندازي شود، وجود دارد.
بنابر پيش‌بيني موسسه بين‌المللي Pyramid، ميزان درآمدهاي ناشي از ارايه خدمات IPTV در سال 2015 از مرز 36 ميليارد دلار عبور خواهد کرد که اين ميزان به تنهايي، 15 درصد از کل درآمدهاي خدمات تلويزيون پولي (Pay-TV) را شامل مي‌شود.
به گفته كارشناسان، نکته مهم در اين روند رشدي است که براي بازارهاي آمريکاي لاتين، آفريقا و خاورميانه در نظر گرفته شده است. اين رشد ناشي از توسعه شبکه‌هاي باند وسيع و نياز به پهناي باند بيشتر در خدماتي همچون IPTV است.
البته در اين زمینه ارايه‌دهندگان خدمات و اپراتورها بايد به اين مساله توجه کنند که با در نظر گرفتن استراتژي‌هاي مناسب از جمله همکاري نزديک‌تر با تامين‌کنندگان محتوا، خدمات IPTV را جذاب‌تر از گذشته به کاربران ارايه دهند تا بتوانند نسبت به خدمات تلويزيون سنتي، از مزاياي رقابتي مناسب بهره‌مند شوند.
كارشناسان همچنين با تاکيد بر وجود پتانسيل‌هاي قابل توجه براي ارايه خدمات محتوامحور در کشور، بر اين عقيده‌اند كه ارايه خدمات IPTV ضمن ايجاد رونق در صنعت محتواي ديجيتالي کشور، درآمدهاي خوبي را براي بازيگران مخابراتي، رسانه‌اي و حتي اينترنتي کشور به همراه خواهد داشت. درصورت تحقق اين مهم، مي‌توان سهمي از درآمدهاي جهاني IPTV تا سال 2015 را براي ايران متصور شد.
ACS مخفف عبارت Advance communication systems به معناي سيستم‌هاي ارتباطي پيشرفته است ولي در اصل همان IPTV است كه مخابرات عنوان ACS را براي آن برگزيده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :