آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3201
تاریخ انتشار : 29 آبان 1390 8:55
تعداد بازدید : 382

تجميع گواهينامه هاي كاغذي از اول دي ماه

رييس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از آغاز تجميع گواهينامه ها از اول دي ماه خبر داد و گفت: بر اين اساس ديگر گواهينامه كاغذي در كشور صادر نمي شود.

ايسنا - سرهنگ رحيم رمضان‌آقايي با اشاره به اينكه هم‌اكنون گواهينامه‌هاي «ب1»، «ب2»، «پ1» و «پ2» در كشور به صورت الكترونيكي و هوشمند صادر مي‌شود، افزود: تاكنون حدود 2 ميليون و 600 هزار جلد گواهينامه هوشمند در كشور صادر شده است.
وي به تجميع گواهينامه‌ها اشاره كرد و گفت: بر اساس هماهنگي صورت گرفته از ابتداي دي ماه تمامي گواهينامه‌هاي المثني، تعويض و جديدالصدور در كشور تجميع شده و به صورت الكترونيكي و هوشمند صادر مي‌شوند.رييس مركز صدور گواهينامه پليس راهور ناجا در توضيح تجميع گواهينامه‌ها افزود: از ابتداي دي ماه تمامي افرادي كه قصد دارند گواهينامه ديگري بگيرند بايد تمامي گواهينامه‌هايي كه در اختيار دارند را تحويل داده و يك گواهينامه تجميع شده هوشمند دريافت كنند. از سوي ديگر تمامي گواهينامه‌هاي المثني و تعويضي نيز به صورت هوشمند و تجميع شده صادر مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه گواهينامه‌هاي جديد داراي چيپ‌هاي هوشمند بوده و تمامي مشخصات فردي راننده اعم از گروه خوني، بيماري‌هاي خاص، تخلفات و نمرات منفي در چيپ اين گواهينامه درج مي‌شود، گفت: در صورتي كه دسترسي نامناسب به چيپ اين گواهينامه‌ها صورت گيرد اطلاعات آن به صورت اتوماتيك پاك مي‌شود و فرد داراي گواهينامه مكلف است براي دريافت مجدد گواهينامه به پليس +10 مراجعه كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :