آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3218
تاریخ انتشار : 29 آبان 1390 9:35
تعداد بازدید : 452

مدیرکل مسکن و شهرسازی کردستان:

هیچ خانواری در کردستان تا پایان سال 92 بدون مسکن نخواهد بود

به گفته مدیرکل مسکن و شهرسازی در راستای روند مناسب اجرای مسکن مهر در سنندج 9 هزار واحد مسکن آماده افتتاح است.

شهین محمدی، فناوران- مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کردستان با جمعی از خبرنگاران و شماری از مدیران مسکن و شهرسازی از روند اجرای پروژه‌های مسکن مهر در سنندج از نزدیک بازدید کردند و در جریان وضعیت پروژه‌های این بخش قرار گرفتند.
محمدرسولی، مدیرکل مسکن و شهرسازی کردستان گفت: 9 هزار و 761 واحد مسکن مهر در کردستان آماده افتتاح است که حدود 55 درصد سهمیه مسکن مهر به شهرستان سنندج اختصاص دارد.
محمدرسولی ادامه داد: با اعطای تسهیلات ویژه به اقشار کم درآمد از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز صاحب خانه می‌شوند.
وی افزود: با توجه به پرداخت تسهیلات بانکی و با کمک خیرین مسکن ساز 3هزار واحد مسکن نیز برای اقشار محروم جامعه در دست احداث است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد به طوری که تا پایان سال 92 هیچ خانواری بدون مسکن در این استان نخواهد بود.
گفتنی است پروژه تعاونی 44 دارای 7هزار و 600 واحد است که تنها برای آماده‌سازی زمین این پروژه بالغ بر 6 میلیون متر مکعب عملیات خاکی انجام شده و فاز نخست این پروژه با پیشرفت 70 درصدی تا پایان سال 90 به بهره‌برداری می‌رسد.
پروژه 220 واحدی کارکنان اداره کل اقتصاد و دارایی نیز با اعتبار 10 میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی 45 درصدی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.پروژه 760 هزار واحدی نیمه صنعتی صداوسیما، کارکنان بانک کشاورزی و کارکنان بیمارستان که 530 میلیارد تومان آن را بانک مسکن، ملی و تجارت و هزار و 100 میلیارد تومان دیگر آورده خود افراد متقاضی است که با پیشرفت 70 درصدی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
آخرین بازدید، مسکن مهر خبرنگاران بود که این پروژه دارای 108 واحد مسکن 75 متری است که با پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی و  آورده  شخصی 16 میلیون تومانی اعضا با پیشرفت 45 درصدی تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :