آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3227
تاریخ انتشار : 29 آبان 1390 9:48
تعداد بازدید : 434

افزایش جمعیت آنلاین بزرگسال در بریتانیا

آمار نشان می دهد که جمعیت آنلاین بزرگسال در انگلیس طی سه ماه منتهی به سپتامبر با افزایش 300 هزار نفری به 6/41 میلیون نفر رسیده است.

Wired- بر اساس گزارش اداره آمار ملی (ONS)، بررسی تعداد کاربران اینترنت انگلیس در سه ماهه منتهی به سپتامبر نشان می‌دهد که برای نخستین بار در این دوره زمانی، حدود 164 هزار نفر در رده سنی 75 سال به بالا از اینترنت استفاده کرده‌اند و با این اوصاف به نظر می‌رسد که شکاف دیجیتالی میان گروه‌های سنی‌ مختلف در این کشور در حال پر شدن است. این در حالی است که 6/98 درصد از جمعیت آنلاین این کشور را افراد 16 تا 24 سال تشکیل می‌دهند. به هر حال، این آمار نشان می‌دهد که میزان درآمد یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای دسترسی افراد به اینترنت است و در واقع، ناهماهنگی قیمت اینترنت با میزان درآمد بزرگ‌ترین مانع در این زمینه است. درآمد کمتر از 300 پوند در هفته باعث شده که 5/13 درصد از 43/8 میلیون بزرگسال در این کشور نتوانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند. این در حالی است که 4/1 میلیون بزرگسالی که از اینترنت استفاده می‌کنند، بیش از یکهزار پوند در هفته درآمد دارند. 
بر اساس این گزارش، تعداد بزرگسالان بریتانیایی که هرگز از اینترنت استفاده نکرده بودند، بین ماه‌های آوریل تا سپتامبر به 299 هزار نفر کاهش یافته ‌است. در حالی که این تعداد بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن گذشته فقط 12 هزار نفر بوده است. در واقع، هم‌اکنون تقریبا 83 درصد از جمعیت بزرگسال انگلیس از اینترنت استفاده می‌کنند.
همچنین بر اساس این گزارش، برخلاف انفجار جمعیت بزرگسال بالای 75 سال که طی سه ماه منتهی به سپتامبر به اینترنت دسترسی پیدا کرده‌اند. هنوز هم 4/72 درصد از این رده سنی هرگز آنلاین نشده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :