آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32669
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:33
تعداد بازدید : 518

آغاز جلسات شورای گفت وگو در روزهای آینده

سخنگوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از تشکیل مجدد جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در روزهای آینده خبر داد و گفت: به دلیل اینکه رییس کل بانک مرکزی به عنوان یکی از اعضای موثر شورا هنوز از سوی رییس جمهور، انتخاب نشده بود، تشکیل جلسات اندکی به تعویق افتاد.

مهر- علی درستکار گفت: چند روزی بیشتر از عمر شروع به کار دولت یازدهم نگذشته است و در این مدت، اعضای اصلی و حاکمیتی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مشغول به ساماندهی شرایط وزارتخانه‌های مربوط به خود هستند، این در شرایطی است که ساماندهی این جمع متنوع و متعدد دشواری‌های خاص خود را دارد.
سخنگوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: در این مدت کوتاه از آغاز به کار دولت یازدهم، تلاش‌های زیادی برای دعوت و هماهنگی اعضا برای تشکیل نهاد موثر و مهم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی صورت گرفته است، اما به دلیل اینکه رییس کل بانک مرکزی به عنوان یکی از اعضای موثر شورای گفت‌وگو هنوز از سوی رییس‌جمهور، منتخب نشده بود و روز گذشته این انتخاب صورت گرفت، تاکنون تشکیل جلسه میسر نشده است.
وی از برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در روزهای آینده خبرداد و گفت: از جمله دیگر دلایل عدم تشکیل جلسات شورا، درگیری وزرا برای برگزاری مراسم هفته دولت بود که امید می‌رود در نخستین فرصت ممکن و به زودی، جلسات شورا با شکوه و هم‌گرایی و هم‌افزایی هر چه بیشتر دولت و بخش خصوصی تشکیل شود.
به گفته درستکار، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به عنوان نهادی بسیار مهم و تاثیرگذار است که به استناد ماده 75 قانون برنامه پنجم توسعه و نیز مفاد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، کار خود را به زودی آغاز خواهد کرد.
وی با بیان اینکه نهاوندیان به عنوان رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران بر وظایف خود در مسند بخش خصوصی و نیز رییس دفتر رییس‌جمهور و در سمت دولتی کاملا به وظایف خود اشراف دارد، گفت: شایسته نیست که مسوولیت هم‌زمان وی در دولت و بخش خصوصی را دستاویزی برای زیر سوال بردن تلاش‌های وی قرار داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :