آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32670
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:36
تعداد بازدید : 594

هفت درخواست بخش خصوصی برای حذف محدودیت های صادرات

رییس کل سازمان توسعه تجارت در تشریح جلسه ای که با فعالان حوزه صادرات غیرنفتی و تشکل های بخش خصوصی داشت از مطالبه بخش خصوصی برای حذف ممنوعیت ها و محدودیت های صادرات خبر داد.

خبرگزاری فارس- حمید صافدل گفت: آغاز به کار دولت یازدهم کمیته‌های تخصصی در وزارت صنعت تشکیل شده که رویکرد این کمیته‌ها تاثیر تجارت و رفع محدودیت‌ها و موانع بوده است.
وی با تاکید بر اینکه در جلسه‌ای که وزیر صنعت، معدن و تجارت با معاونت‌های مربوطه داشتند، سرفصل‌ها را مشخص و تکلیف کرده‌اند و هر کدام از حوزه‌ها به صورت تخصصی کمیته‌هایی را تشکیل داده و با ذی‌نفعان خود در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت جلساتی برگزار می‌کنند تا برنامه 100 روزه کاری حوزه‌ها استخراج شوند.
معاون وزیر صنعت گفت: وزیر صنعت تاکنون سه جلسه با حضور معاونین برگزار کرده است و در آن جلسات ریز محورها استخراج شده و به همه معاونین تکلیف شده است.
صافدل گفت: در حوزه تجارت خارجه و رفع محدودیت‌ها و موانع آن با حضور صندوق ضمانت صادرات ایران، بانک توسعه صادرات، تشکل‌های صادراتی و کنفدراسیون صادرات ایران عصر روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد و در این جلسه بر موضوعاتی تاکید شد.
رییس کل سازمان توسعه، تجارت گفت: مهم‌ترین موضوعاتی که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت حذف الزام صادرکنندگان به تعهد ارزی، تاکید بر عدم ماخذ غیرقانونی مالیات از صادرکنندگان، تمرکز بر سیاست‌های تجاری کشور، طراحی یک برنامه عملیاتی 100 روزه برای اعزام هیات‌های تجاری، فعال‌سازی دیپلماسی تجاری برای مقابله با محدودیت‌های تجاری، اصلاح رویه‌های ممنوعیت و صدور مجوز صادرات برای برخی اقلام صادراتی، حذف رویه‌های مجوز و ممنوعیت
بوده است.
وی افزود: از دیگر محورهای مهم این جلسات می‌توان به بازنگری و کاهش دامنه کالاهای مشمول استاندارد اجباری در حوزه تجارت خارجی و حذف الزام به اخذ مجوز استاندارد برای کالاهای صادراتی به کشورهایی که توافق همکاری استاندارد بین آنها وجود ندارد اشاره کرد که از جمله مطالبات بخش خصوصی بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :