آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32673
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:41
تعداد بازدید : 978

سهم بازار آندرویید به مرز انفجار رسید

براساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی بین المللی IDC، سهم بازار سیستم عامل آندرویید برای گوشی های هوشمند فروخته شده در سه ماهه دوم سال 2013 به 80 درصد رسید که این میزان جهش بزرگ تری نسبت به پلات فورم اپل و سایر رقباست.

خبرگزاری مهر- سهم بازار آندرویید در طول سه ماهه دوم سال 2013 با 10 درصد افزایش نسبت به یک سال گذشته است.
در این میان فروش گوشی‌های هوشمند نیز افزایش یافته به طوری که میزان فروش این مدل گوشی‌ها در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2012 به 51/3درصد افزایش یافته است.
آندرویید درحال حاضر با میزان رشدی که هرسال نسبت به سال گذشته افزایش می یابد نسبت به سایر سیستم‌عامل‌ها علمکرد بالاتری داشته است.
آمار بالای آندرویید برای اپل که در میان مشتریان جهانی قدرت خود را از دست داده نوعی چالش به شمار می‌رود. اگرچه فروش دستگاه‌های اپل امسال نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی داشته است اما سهم بازار این شرکت از 16/6درصد در نیمه دوم سال 2012 به 13/2درصد در سال جاری رسیده است.
غیر از آندرویید، ویندوزفون تنها سیستم‌عاملی است که سهم بازار گوشی‌های هوشمند آن نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. با توجه به قیمت‌های پایین‌تر گوشی‌های آندروییدی نسبت به محصولات اپل به عنوان رقیب اصلی، سهم بازار آندرویید رشد مداومی طی سه سال گذشته داشته است. پذیرش آندرویید امروز در سطح جهان بسیار متداول شده است که این امر بیشتر در کشورهایی مشاهده می‌شود که خرید محصولات گران قیمت اپل برای بسیاری از مشتریان کار ساده‌ای نیست.
در حال حاضر از هر پنج گوشی هوشمندی که در جهان فروخته می‌شود، چهار مدل از سیستم‌عامل آندرویید پشتیبانی می‌کند که این امر موجب می‌شود سهم بازار آندرویید به سرعت رشد کند. شاید کاربران دستگاه‌های اپل متمول‌تر باشند اما جمعیت کاربران آندرویید جهش‌های قابل توجهی را در نرخ استفاده از تلفن همراه رقم می‌زنند، در نتیجه سازندگان، دست‌اندرکاران تبلیغات و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها تاکید بیشتری برای هدف گرفتن این پلات‌فورم و مشتریانی که از آن استفاده می‌کند دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :