آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32675
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:45
تعداد بازدید : 575

هشدار «کارآفرین» در مورد کلاهبرداری های الکترونیکی

بانک کارآفرین در اطلاعیه ای از مردم خواست مراقب کلاهبرداری های الکترونیکی در قالب تماس های تلفنی و پیامک های مشکوک و کلاهبرداری های افراد سودجو از پایانه های فروش و خودپرداز باشند و در انجام امور مالی خود هوشمندانه عمل کنند.

ایسنا- براساس اطلاعات دریافتی، اشخاصی طی تماس‌ تلفنی با افراد مختلف و اعلام آمادگی برای پرداخت تسهیلات کلان و یا اعلام برنده‌ شدن مشتریان در قرعه‌‌کشی‌های مختلف، اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجوه به صورت الکترونیکی کرده و از روش‌هایی نظیر درخواست معرفی شماره کارت بانک، اخذ شماره سریال کارت شارژ تلفن همراه استفاده و به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا می‌کنند.
این بانک با تاکید بر ضرورت هوشیاری مشتریان در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف الکترونیکی، از آنها خواست از ارایه اطلاعات کارت‌های بانکی و حساب‌های شخصی خود به دیگران خودداری کنند. این اطلاعیه تاکید می‌کند انتخاب زبان انگلیسی یا فارسی در خودپرداز، هیچ تاثیری بر ارایه خدمات بانکی ندارد، بنابراین از هم‌وطنان خواست در صورتی که شخصی درخواست تغییر زبان دستگاه را کرد به او مظنون شده و با دقت بیشتری عمل کنند. در ضمن وارد کردن رمز کارت در زمان خرید باید توسط شخص دارنده کارت صورت گیرد و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در زمان خرید توسط دستگاه pos، رمز خود را تغییر دهند. همچنین دارندگان دستگاه pos باید در تحویل دستگاه به مسوول پشتیبان دقت لازم را داشته باشند و فقط پس از احراز هویت و حصول اطمینان از مسوولیت مراجعه‌کننده، آن را تحویل دهند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :